Ruszamy z akcją "Odkorkujmy Olsztyn". Chcemy ukoić wasze nerwy

2021-10-05 20:45:04 (ost. akt: 2021-10-06 10:11:52)
Odkorkujmy Olsztyn. Zmieńmy myslenie

Odkorkujmy Olsztyn. Zmieńmy myslenie

Autor zdjęcia: Zbyszek Woźniak / dz

Olsztyn stoi. Tak można opisać jazdę w czasie remontów. Trwają prace nad budową nowych linii tramwajowych, ale w kość najbardziej dostają kierowcy. Dlatego ruszamy z akcją "Odkorkujmy Olsztyn".
Jak odkorkować Olsztyn? A może trzeba działać inaczej niż podpowiada intuicja? Zamiast się denerwować, warto szukać sposobu, żeby po mieście jeździło się płynnie. Bo co nas nie zabije, może nas wzmocnić.

Na przykład władze Seulu zamknęły dla ruchu i zamieniły w park dwukilometrowy odcinek pięciopasmowej drogi. Efekt zaskoczył wszystkich. W 23-milionowej metropolii jeździło się lżej. Powód? Najlepsze efekty przynosi dobre zarządzanie ruchem.

Ale Olsztyn to nie Seul...


Ile można stać w korku? Na tyle długo, żeby Billowi Fosterowi, granemu w filmie „Upadek” przez Michaela Douglasa, w końcu puściły nerwy. Pełen furii porzuca samochód w środku Los Angeles i rusza pieszo przez miasto, wyładowując frustrację. To na szczęście fikcja. Oby nie ziściła się w Olsztynie.

Ale psychologia zna pojęcie syndromu wściekłości drogowej. I to od 1987 roku. Wtedy w korku na autostradzie w Kalifornii doszło między kierowcami do strzelaniny. Na szczęście do tak gwałtownych wybuchów bezsilności nie dochodzi na ulicach. Ale chcemy ukoić wasze nerwy...

Dlatego ruszamy z akcją "Odkorkujmy Olsztyn". I mamy kilka propozycji:

— rower albo hulajnoga zamiast samochodu,

— udostępnienie buspasów nie tylko dla autobusów i taksówek, ale również dla innych użytkowników drogi,

— wprowadzenie ruchu w obie strony na drodze łączącej osiedle Generałów i Brzeziny,

— darmowe przejazdy komunikacją miejską raz w tygodniu po okazaniu dowodu rejestracyjnego podczas kontroli,

— uruchomienie drogi przez Las Miejski, podobnie jak było podczas remontu ulicy Bałtyckiej

— wyjazd z Pieczewa i Jarot obwodnicą,

Co można jeszcze zrobić? Może dorzucisz swoje pomysły?

Będziemy zasypywać tymi propozycjami olsztyńskich radnych z prośbą o odniesienie się do nich. Dlatego prosimy o komentarze i propozycje. O akcję-reakcję.

Więcej o naszej akcji i kolejnych pomysłach przeczytasz w jutrzejszym (6 października) wydaniu "Gazety Olsztyńskiej".

ar

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Novelty #3078587 22 paź 2021 23:09

  Dzień dobry; Jeśli pilnie potrzebujesz pożyczki, Złóż wniosek o pożyczkę w Novelty Finance. Nazywam się Davina Claire, jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance. Zwróciłem uwagę, że osoby prywatne i firmy mają tak duże trudności z uzyskaniem kredytu w bankach lub innych instytucjach finansowych. Moja firma (Novelty Finance) jest tutaj, aby udzielić Ci pożyczki, której potrzebujesz. Możesz skontaktować się z nami przez e-mail: noveltyfinances@gmail.com LUB wyślij wiadomość na WhatsApp pod numerem +447915601531 Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swój styl życia, czy masz do czynienia z nieoczekiwanym wydatkiem, pożyczka z NOWOŚCI FINANSÓW jest tym, czego potrzebujesz. NOVELTY FINANCE jest elastyczny: możesz pożyczyć do piętnastu milionów euro (15 000 000,00 euro), z odpowiednimi okresami spłaty do 30 lat. Możesz ubiegać się o pożyczkę zabezpieczoną lub niezabezpieczoną. Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, biznesowych, mieszkaniowych i konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności przy bardzo niskim oprocentowaniu. Co zyskujesz, składając wniosek w Novelty Finance: √ Natychmiastowy dostęp do Twoich środków po zatwierdzeniu. √ Konkurencyjne stopy procentowe (3% rocznie) √ Elastyczne warunki spłaty √ Możliwość szybszej spłaty kredytu √ Łatwe zatwierdzenie, jeśli potrzebujesz dodatkowych środków √ Nie będziesz spieszył się ze spłatą pożyczki, będziesz miał czas na rozpoczęcie spłaty pożyczki. √ Brak ukrytych opłat Jak złożyć wniosek: Ubieganie się o pożyczkę jest szybkie i proste! Firmy lub osoby fizyczne zainteresowane złożeniem wniosku o pożyczkę w Novelty Finance i potrzebują więcej informacji na temat oferty pożyczki, powinny WYSŁAĆ E-MAIL na adres (noveltyfinances@gmail.com) LUB wysłać wiadomość na WhatsApp pod numerem +447915601531, aby uzyskać więcej informacji i informacje ustne. & C's Zastosuj.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Eve #3077163 8 paź 2021 07:15

  Szanowni kierowcy, od pewnego czasu obowiązują przepisy dotyczące jazdy na suwak. Dojedźcie do początku zwężenia i dopiero włączajcie się na pas obok. Samochód będący na pasie obok dopiero wówczas ma obowiązek was wpuścić. Nie blokujcie dróg!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 3. Olsztyniak #3077158 8 paź 2021 06:00

  Bądźmy dla siebie pomocni i wyrozumiali na drodze. Uprzejmością pokonamy ten nerwowy czas. :-) Dobrego dnia :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 4. dis #3077101 7 paź 2021 09:57

  Przede wszystkim trzeba działać proaktywnie i zapobiegać takim sytuacjom na przyszłość. Świetnym rozwiązaniem będzie referendum i odwołanie Grzybowicza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (41) odpowiedz na ten komentarz

 5. Eve #3077073 7 paź 2021 07:30

  Pomijając fakt źle zorganizowanych prac, gdzie wszystko robi się w jednym czasie i zamyka całe miasto, to korki generują sami kierowcy. Może by tak policja wzięła się za tych wszystkich cwaniaków, którzy nie umieją stosować jazdy na suwak, czym blokują jazdę kierowcom, którzy są na właściwym pasie- patrz ul. Leonhadra wjazd w Wyszyńskiego. Połączyć Trylińskiego z Pstrowskiego. Zrobić kolejny wiadukt z Zatorza dając wyjazd na obwodnicę. Zsynchronizować światła by była zielona, a nie czerwona fala. Przejazd zgodnie z przepisami oznacza stanie na każdych światłach. Znieść zielone dla tramwajów. W innych miastach tramwaje stoją normalnie na światłach i nikt nie robi z tego tytułu problemu. Nie zmieni to przyzwyczajeń pasażerów a upłynni ruch w mieście.

  Ocena komentarza: warty uwagi (36) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (23)