Rafał Ziemkiewicz chce przeprosin od Brytyjczyków

2021-10-05 11:58:55(ost. akt: 2021-10-05 16:13:13)
Rafał Aleksander Ziemkiewicz

Olsztyn-Rafał Aleksander Ziemkiewicz – polski dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny, pisarz fantastycznonaukowy i działacz fandomu. Współzałożyciel Stowarzyszenia Endecja

Rafał Aleksander Ziemkiewicz Olsztyn-Rafał Aleksander Ziemkiewicz – polski dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny, pisarz fantastycznonaukowy i działacz fandomu. Współzałożyciel Stowarzyszenia Endecja

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wiceminister spraw zagranicznych chce spotkać się z brytyjskim ambasadorem. Ma rozmawiać o zatrzymania na londyńskim lotnisku znanego publicysty Rafała Ziemkiewicza. Ziemkiewicz oczekuje z kolei przeprosin od Brytyjczyków.
- Jak może się czuć człowiek opluty i zniesławiony? To dla mnie coś szokującego, że pojawią się w przestrzeni publicznej takie określenia, jakobym ja był jakimś rasistą, islamofobem czy antysemitą - powiedział dla serwisu press.pl Rafał Ziemkiewicz, komentując swoje sobotnie zatrzymanie na lotnisku Heathrow. Press pisze, że dziennikarz chce też przeprosin od Brytyjczyków..

Przypomnijmy, że Ziemkiewicz przyleciał do Wielkiej Brytanii
z żoną i córką, która zaczęła studia na Oksfordzie. Na lotnisku został zatrzymany i odesłany do Polski. W dokumencie uzasadniającym odmowę wjazdu Brytyjczycy napisali, że poglądy Ziemkiewicza "stoją w sprzeczności z brytyjskimi wartościami"

Rafał Ziemkiewicz jest znanym prawicowym publicystą i dziennikarzem oraz autorem wielu książek. W październiku tego roku drukiem ukazała się "Strollowana rewolucja"


Sprawą zatrzymania Ziemkiewicza komentowali politycy. Zainteresował się nią też MSZ. Sekretarz stanu w MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk napisał na Twitterze, że porozmawia z brytyjską ambasador w Polsce i upewni się, że "wolność słowa należy do katalogu brytyjskich wartości".


Głos w tej sprawie zabrało także Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

- CMWP SDP stanowczo protestuje przeciwko bezpodstawnemu i skandalicznemu zatrzymaniu polskiego dziennikarza i publicysty Rafała Ziemkiewicza przez służbę graniczną na lotnisku Heathrow w Wielkiej Brytanii i apeluje do władz państwowych, w tym do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, o jak najszybsze i szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tej sprawy. Zatrzymanie i niewpuszczenie dziennikarza na teren Wielkiej Brytanii z powodu głoszonych przez niego poglądów jest szczególnie bulwersującym przejawem eliminowania z przestrzeni publicznej dziennikarzy utożsamiających się z konserwatywnymi i prawicowymi poglądami - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez dr Jolantę Hajdasz, dyrektora CMWP SDP
Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #3076898 5 paź 2021 18:58

  Tylko się zastanawiam jak to możliwe, że taki patriota posłał swoją córkę do lewactwa z Oxfordu a nie do prawdziwie polskiej uczelni Ojca Rydzka w Toruniu? Nie wspiera polskich uczelni, wydaje pieniądze na zgniły zachód i jeszcze mu tam córkę LGBT zarażą. To mnie bardzo rozczarowało...

  Ocena komentarza: warty uwagi (26) odpowiedz na ten komentarz

 2. Paul Mark . #3076895 5 paź 2021 18:50

  Czerwoni pienią się w odpowiedziach.Bardzo to lubię!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-21) odpowiedz na ten komentarz

 3. Paul Mark . #3076876 5 paź 2021 14:41

  Ale tu UB owców ,utrwalaczy władzy sowieckiej jedzie na tego porządnego i etycznego człowieka.Wiadomo Olsztyn mekka czerwonych.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-33) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. grand #3076866 5 paź 2021 14:08

   Uważaj pis....dzielcu bo cię przeproszą

   Ocena komentarza: warty uwagi (28) odpowiedz na ten komentarz

  2. magda #3076857 5 paź 2021 13:58

   Jeden z zadymiarzy który dzięki polaryzowaniu społeczeństwa ma co do gara włożyć. Może przybić piąteczkę Lisowi, obaj pracują na tym samym stanowisku.

   odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (6)