Policja w Olsztynie zatrzymała 20-latka, który zaatakował 63-letnią kobietę. Okradł ją w mieszkaniu [WIDEO]

2021-10-05 11:41:11 (ost. akt: 2021-10-05 12:02:43)
Policja w Olsztynie zatrzymała 20-latka, który zaatakował i okradł 63-letnią kobietę

Policja w Olsztynie zatrzymała 20-latka, który zaatakował i okradł 63-letnią kobietę

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

20-latek zaatakował 63-letnią kobietę, a następnie ukradł jej pieniądze. Podejrzany usłyszał już zarzut. Pójdzie do więzienia. Grozi mu do 12 lat za kratkami.
20-latek zaatakował 63-letnią kobietę, a następnie ukradł jej pieniądze. Wcześniej przyszedł do niej w gości. Został wcześniej zaproszony przez ich wspólną znajomą. Napastnik wszczął awanturę, w trakcie której zaczął szarpać kobietę za ubrania oraz przewrócił ją na podłogę. Następnie plądrując mieszkanie zabrał jej 400 złotych, po czym oddalił się w nieznanym kierunku.

Na szczęście 63-latka nie doznała poważnych obrażeń zagrażających życiu.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności tego rozboju, do którego doszło w jednym z olsztyńskich mieszkań pod koniec września 2021 roku.

Funkcjonariusze szybko wpadli na trop mężczyzny, którego zatrzymali dwa dni później w sklepie monopolowym w pobliżu miejsca zdarzenia.

20-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut rozboju. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.