Tej policjantce lepiej nie podskakuj. Sierż. Dominika Kon z Olsztyna została wicemistrzynią Polski w MMA

2021-10-04 13:15:19(ost. akt: 2021-10-04 11:28:01)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Policjantka, która na co dzień pełni służbę w Wydziale Zabezpieczenia Miasta w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Polski MMA 2021. Funkcjonariuszka jest najlepszą policjantką w Brazyliskim Jui-Jitu w Polsce.
Policjantka podczas zmagań w klatce walczyła z utytułowanymi zawodniczkami w kategorii +70 kg. W sportowym widowisku mieszanych sztuk walki, Dominika Kon wykazała się niezwykłą determinacją i zaprezentowała wysoki poziom umiejętności technicznych oraz kondycji.

Prezentując wysoki poziom swoich umiejętności sierż. Dominika Kon doszła do finału swojej kategorii wagowej. Droga na szczyt nie była usłana różami i wymagała pokonania wielu przeciwniczek, jednak jej finał zakończył się sukcesem. I choć do sięgnięcia po złoto brakło niewiele, to drugi wynik w zawodach tej rangi to wielki sukces policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Sierż. Dominika Kon opuściła Mistrzostwa Polski MMA z tytułem wicemistrzyni Polski MMA.

Fot. KMP Olsztyn

Komenda Miejska Policji w Olsztynie ma już kilku utytułowanych sportowców. Niedawno na łamach "Gazety Olsztyńskiej" pisaliśmy o st. sierz. Macieju Sarnackim z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, który poleciał na drugie już w swoim życiu Igrzyska Olimpijskie. Olsztyński Judoka odpadł tam w 1/16 finału, po porażce z reprezentantem Azerbejdżanu.

kg