Mężczyzna został przysypany trzy metry pod ziemią. Wypadek przy pracy w gminie Rybno

2021-09-25 13:06:08(ost. akt: 2021-09-25 16:20:19)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Dziś (sobota 25 września) około południa w Rybnie (pow. Działdowski) doszło do tragicznego wypadku przy pracy. 39-letni pracownik został przysypany przez piasek na głębokości około trzech metrów.
Podczas kładzenia rur do instalacji wodociągowej w gminie Rybno doszło do wypadku przy pracy. Na miejscu pracował operator koparki, który kopał rowy i 39-letni pracownik mieszkaniec gminy Rybno, który instalował rury. W pewnym momencie doszło do osunięcia piasku i 39-latek znalazł się pod ziemią.

— Mężczyźnie została natychmiast udzielona pomoc. Operator wezwał karetkę pogotowia i wraz ze świadkami zdarzenia wydobywał pracownika spod ziemi, która całkowicie go przysypała. W momencie przyjazdu ratowników medycznych mężczyzna był już na powierzchni, jednak był cały siny. Na plac budowy przyleciał helikopter ratownictwa medycznego, który przetransportuje poszkodowanego do szpitala w Olsztynie — przekazuje sierż. szt Justyna Nowicka z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską".

Stan pracownika nie jest znany, według relacji świadków zdarzenia był "półprzytomny".

kg