Policjanci z Olsztyna uratowali życie mężczyźnie. Gdy stracił oddech, przystąpili do reanimacji

2021-09-21 18:02:23(ost. akt: 2021-09-21 22:18:02)
sierż. szt. Paweł Fiedorowicz, post. Żaneta Trela oraz post. Krystian Stróż

sierż. szt. Paweł Fiedorowicz, post. Żaneta Trela oraz post. Krystian Stróż

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci z Olsztyna uratowali nieprzytomnego mężczyznę. Zauważyli go podczas interwencji w budynku gospodarczym. 35-latek nie ruszał się, miał sine usta i charczał. W pewnym momencie stracił oddech.
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie — sierż. szt. Paweł Fiedorowicz, post. Żaneta Trela oraz post. Krystian Stróż — po godz, 20 zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w gminie Gietrzwałd. Gdy dotarli na miejsce, usłyszeli odgłosy dochodzące z budynku gospodarczego. Wewnątrz policjanci znaleźli mężczyznę, który leżał na wznak wciśnięty między szafę i kanapę. 35-latek nie ruszał się, miał sine usta, charczący oddech, jamę ustną wypełnioną wymiocinami i pianą. Policjanci wyciągnęli mężczyznę na zewnątrz i powiadomili pogotowie ratunkowe, sami natomiast ułożyli go w pozycji bezpiecznej i sprawdzili czynności życiowe. W pewnym momencie mężczyzna przestał oddychać. Sierż. szt. Paweł Fiedorowicz przystąpił do sztucznego oddychania, a post. Krystian Stróż udrażniał drogi oddechowe. Po około 2 minutach mężczyzna odzyskał oddech, a policjanci ponownie ułożyli go w pozycji bezpiecznej bocznej i kontrolowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego.

Dzięki natychmiastowej i profesjonalnej reakcji policjantów, przytomnego mężczyznę przewieziono do szpitala w Olsztynie, gdzie otrzymał potrzebną pomoc.

Szkolenie z zakresu prawidłowego i skutecznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest jednym z najważniejszych elementów kursu, jaki przechodzą policjanci już na pierwszym etapie swojej służby.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. basilo #3075896 22 wrz 2021 07:36

    Żaneta należy ci się m....a

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz