Mieszkańcy Gierzwałdu w gminie Grunwald ozdobili wieś. Okolica huczy od plotek

2021-09-14 11:15:42 (ost. akt: 2021-09-14 09:15:42)

Autor zdjęcia: Sołectwo Gierzwałd/ FB

W centrum Gierzwałdu w gminie Grunwald obok przystanku autobusowego stanęła ozdoba, która wywołała sensację: ozdobny rower i głaz. Według sołtyski ma pełnić funkcje wyłącznie dekoracyjne. Część mieszkańców uważa jednak inaczej.
Niedawno jeden z naszych dziennikarzy, jadąc przez Gierzwałd, zauważył obok przystanku autobusowego wykopaną dziurę. Ta sprawa zainteresowała go na tyle, że postanowił śledzić dalszy rozwój wydarzeń.

Jak się później okazało, w tym miejscu powstała nietypowa instalacja. Teraz wieś przyozdabia ukwiecony rower dumnie ustawiony obok głazu. Mieszkańcy doszukują się jednak drugiego dna.

— To jest po prostu pomnik na cześć byłego sołtysa, który zmarł, ale był lubiany. Rower był jego znakiem rozpoznawczym. Dlatego właśnie zdecydowali się postawić drewniany rower obok głazu. Oficjalne stanowisko jest takie, że to ozdoba, ale każdy, kto tu mieszkał wie, że nie jest to przypadek — powiedziała nam jedna z mieszkanek Gierzwałdu.

Czy to faktycznie jest pomnik ku pamięci byłego sołtysa? Są pewne wątpliwości, zwłaszcza, że na głazie nie ma żadnego napisu upamiętniającego jego działalności.

Zapytaliśmy o to obecną sołtyskę Gierzwałdu Annę Wachcińską. Powiedziała nam, że obiekt pełni funkcję wyłącznie dekoracyjną.
Karol Grosz


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nimfadora Tonks #3075403 15 wrz 2021 07:45

    Co komu do tego, jak i tak mniejsza o to? (cyt. Kłapouchy)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz