Olsztynianin wicemistrzem świata!

2021-09-09 16:00:00(ost. akt: 2021-09-09 16:05:43)
Młodzieżowi wicemistrzowie świata i ich szkoleniowcy. Bartosz Grabowski stoi drugi z prawej

Autor zdjęcia: OKSW

W portugalskim Montemor-o-Velho odbyły się kajakarskie mistrzostwa świata juniorów oraz młodzieżowców (U-23). Srebro zdobył Bartosz Grabowski z OKSW Olsztyn!
W Portugalii reprezentacja Polski zdobyła siedem medali (1-4-2), w czym niewielki udział mieli zawodnicy z naszego regionu, bowiem w K-4 500 m młodzieżowców srebro wywalczył olsztynianin Bartosz Grabowski z OKSW (poza nim w osadzie popłynęli Jakub Michalski, Wojciech Tracz i Przemysław Korsak). Mistrzostwo zdobyli Ukraińcy, a brąz Rosjanie.
Oprócz Grabowskiego w zawodach wzięła jeszcze udział dwójka kanadyjkarzy OKSW. I tak w C-2 500 młodzieżowców Julia Walczak (jej partnerką była Aleksandra Jacewicz) zajęła szóste, a w C-2 200 m ósme miejsce. Natomiast Michał Szajdek w C-2 500 m razem z Gracjanem Michalakiem zajęli piąte miejsce w eliminacjach, co oznaczało, że nie awansowali do finału A.
Poza tym w reprezentacji Polski znalazło się także trzech kajakarzy UKS Silvant Kajak Elbląg. W K-1 1000 m młodzieżowców ósmy był Przemysław Łojek, natomiast juniorzy Paweł Krauze i Igor Komorowski zajęli siódme miejsce w K-2 1000 m.
Krauze i Komorowski popłynęli też w K-4 500 m (skład osady uzupełnili Jan Raszek i Antoni Łapczyński), zajmując ostatecznie szóste miejsce. Wygrała Rosja przed Hiszpanią i Niemcami.