Hulaj dusza, piekło jest

2021-09-06 13:16:30 (ost. akt: 2021-09-07 18:58:58)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Czy jest wśród was ktoś, kogo ostatnio wkurzył hulajnogista płci obojga pędzący bez opamiętania po jakimś olsztyńskim chodniku czy ścieżce rowerowej? A może ktoś z was potknął się o hulajnogę leżącą sobie na chodniku?
Już widzę ten las rąk w górze i jęk ciśnieniomierzy. I powszechne wołanie: zróbmy coś z tym, bo tak nie można żyć. A zrobić niby można, bo mamy na to paragraf.

I tak: wypożyczoną hulajnogę można pozostawić tylko na wyznaczonym do tego celu miejscu, a gdy go nie ma, to na chodniku:

1. Hulajnoga musi być ustawiona jak najbliżej krawędzi chodnika, najbardziej oddalonej od jezdni,
2. Ma być ustawiona równolegle do krawędzi chodnika
3. miejsce na chodniku przeznaczone dla pieszych jest nie mniejsza niż 1,5 m.

Za niestosowanie się do warunków parkowania grozi 100 złotych kary. Za porzucenie hulajnogi w narożniku skrzyżowania i obszarze do 10 m od tego miejsca 300 złotych.

O przekazanie danych do operatorów mogą wystąpić służby miejskie. No, to się pytam, czy już choć raz wystąpiły?

Choć warto też wyznaczyć trochę więcej miejsc do parkowania hulajnogi, których w Olsztynie jest 5…

Przygotowujemy o hulajnogach większy materiał? Co o tym myślicie? To ważny problem, bo hulajnogi są przecież nie tylko w Olsztynie.

A poza tym uważam, że hulajnoga jest fajniejsza od samochodu.

Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ols #3074674 6 wrz 2021 16:22

  Zarówno z nieprzepisowo zaparkowanymi hulajnogami oraz samochodami policja oraz straż miejska nic nie robi. Te pierwsze się walają gdziebyle, a te drugie blokują i niszczą chodniki w całym mieście. Niech służby publikują tygodniowe statystyki, jeśli jednak coś robią z tymi problemami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dis #3074667 6 wrz 2021 14:35

   Wzywać straż miejską, niech wyszukują durnych użytkowników. Karać, karać, karać! Artykuły tego typu są jak najbardziej konieczne, bo to jest nasza nowa rzeczywistość, na którą się nie godzę.

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz

  2. kobra #3074662 6 wrz 2021 14:01

   Wczoraj jadąc rowerem natknęłam się na dwie hulajnogi stojące sobie obok siebie na ścieżce rowerowej.Dobrze że było widno, chodnik obok pusty.Zastanawiam się teraz jak moge zareagować kiedy następnym razem natknę sie na coś podobnego.Czy mam zadzwonić po straż,czy wystarczy zrobić zdjęcie i umieścić w internecie. Ja nie mam aplikacji na hulajnogi i nie mam zamiaru mieć, więc operatora sprzętu zawiadomić nie mogę. Ale mam wyrzuty sumienia , czy nie reagując natychmiast na te chamskie, niebezpieczne zachowanie użytkowników hulajnóg nie naraziłam jakiegoś rowerzystę na zderzenie z taką przeszkodą na drodze i poważne zranienie ciała

   Ocena komentarza: warty uwagi (26) odpowiedz na ten komentarz