Nie wszędzie chcą pracować w niedzielę. Związkowcy ze sklepów Carrefour Polska zapowiadają walkę

2021-08-30 18:16:41(ost. akt: 2021-08-30 19:16:48)
Związkowcy z sieci Carrefour zapowiadają, że nie godzą się na pracę w każdą niedzielę

Związkowcy z sieci Carrefour zapowiadają, że nie godzą się na pracę w każdą niedzielę

Autor zdjęcia: pixabay.com

Związkowcy z sieci Carrefour zapowiadają, że nie godzą się na pracę w każdą niedzielę. Ma to związek z umową, którą sieć zawarła z firmą Pointpack.
Sieć Carrefour nawiązała współpracę z firmą Pointpack, zajmującą się usługą nadania i odbioru przesyłek. Dzięki temu sklepy mogłyby świadczyć usługi pocztowe i pracować również w niedziele niehandlowe. Takie rozwiązanie nie podoba się jednak pracownikom sieci. 28 sierpnia związki zawodowe wydały oświadczenie w tej sprawie.

Treść oświadczenia:
Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarność Carrefour Polska stanowczo sprzeciwia się próbom ominięcia zakazu handlu w niedzielę przez Carrefour Polska. Odebranie pracownikom jedynego dnia wolnego zagwarantowanego przez Ustawę o ograniczenie handlu w niedzielę jest brakiem poszanowani i godności pracowników do prawa odpoczynku i możliwości spędzeni tego czasu z rodziną. Wielozadaniowość, niskie wynagrodzenia, narażenie na zakażanie COVID-19 są dostatecznymi czynnikiem stresującym pracowników handlu. OŚWIADCZENIE z dnia 28.08.2021 r
OZ NSZZ „Solidarność” w Carrefour Polska
Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarność Carrefour Polska stanowczo sprzeciwia się próbom ominięcia zakazu handlu w niedzielę przez Carrefour Polska.

Odebranie pracownikom jedynego dnia wolnego zagwarantowanego przez Ustawę o ograniczenie handlu w niedzielę jest brakiem poszanowani i godności pracowników do prawa odpoczynku i możliwości spędzeni tego czasu z rodziną.
Wielozadaniowość, niskie wynagrodzenia, narażenie na zakażanie COVID-19 są dostatecznymi czynnikiem stresującym pracowników handlu.

Brak jakiejkolwiek próby konsultacji z Organizacją Związkową potwierdza jedynie brak transparentnego dialogu ze stroną społeczną.

Organizacja Związkowa NSZZ Solidarność wraz z Krajową Sekcją Handlu NSZZ „Solidarność” będzie podejmować stosowne działania w obronie wolnych niedziel, liczymy również na wasze wsparcie w obronie godności i prawa do wypoczynku, jakie nam gwarantują „WOLNE NIEDZIELE”
NIE BĄDŹCIE BIERNI!!!Zakaz handlu w niedziele w podobny sposób obeszło już wiele sklepów. Ustawa o zakazie handlu umożliwia prowadzenie biznesu np. w przypadku świadczenia usług pocztowych. Zakupy w niedzielę zrobimy w m.in. Żabce, Biedronce, Intermarché, a już niedługo również w Lidlu.

ak

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja. #3074120 31 sie 2021 13:18

  Typowa pisowska ustawa z dziurami jak wrota do stodoły! Nie dziwota - pisana w pośpiechu i procedowana cichcem na skróty w nocy.... a teraz zdziwienie? To tylko skutki głupoty....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. krzroy #3074072 31 sie 2021 08:14

  Brawo związki zawodowe! Idźmy na całość! W piątek po południu zamykamy całą Polskę, do poniedziałku. Wszyscy będą mieli wolną niedzielę! Szpitale, pogotowie ratunkowe, straż pożarna, policja, straż miejska, wojsko, straż graniczna i celnicy, kina, teatry, radio, telewizja, komunikacja miejska i międzymiastowa, taksówkarze, hotele i restauracje, stacje benzynowe, ośrodki wypoczynkowe itd, itd. Chcecie mieszkać w takim kraju?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Stary dziad #3074066 31 sie 2021 07:53

  Też nie popieram pracy w niedzielę, ale niech ktoś pomoże mi zrozumieć czemu pracownicy stacji benzynowych, kin, teatrów, komunikacji miejskiej, restauracji, lodziarni itp itd mogą (muszą) pracować w niedzielę?

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 4. Michał #3074043 30 sie 2021 20:37

  brawo związki!!!! nie dać się !!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz