Campus Polska Przyszłości dzień drugi: Agata Szerszeniewicz i Piotr Grzymowicz wśród prowadzących [ZDJĘCIA]

2021-08-28 15:13:30(ost. akt: 2021-08-28 14:55:03)

Autor zdjęcia: Karol Grosz

Wczorajsza (27 sierpnia) debata Tusk-Trzaskowski zainaugurowała Campus Polska Przyszłości w Olsztynie. Na dziś zaplanowano dwa wydarzenia z udziałem m.in. Piotra Grzymowicza, prezydenta Olsztyna i Agaty Szerszeniewicz, organizatorki Olsztyńskiego Marszu Równości.
W programie Campusu Polska Przyszłości zaplanowano na dziś (sobota 28 sierpnia) m.in. warsztaty z organizowania parad równości. Pierwotnie miała je poprowadzić Julia Maciocha, z Parady Równości w Warszawie, jednak z powodu choroby w ostatniej chwili zastąpiła ją Agata Szerszeniewicz, organizatorka Olsztyńskiego Marszu Równości.

Fot. Karol Grosz

Działaczka społeczna i polityczna z Olsztyna podczas swojego wystąpienia poruszyła wiele kwestii, które są ważne w organizacji takiego wydarzenia. Agata Szerszeniewicz mówiła m.in. o wyznaczeniu trasy, tak, żeby była jak najlepiej przystosowana dla każdego uczestnika marszu, zgłaszania zgromadzenia, bezpieczeństwa i zachowania uczestników.

Agata Szerszeniewicz mówiła również o różnicach między Paradą Równości a Marszem Równości, podkreślała, że marsz nie jest celem, ale środkiem, natomiast manifestacje organizuje się po to, żeby walczyć o równe prawa osób wykluczonych. Działaczka z Olsztyna podkreśliła, że marsze równości nie są tylko dla osób LGBT+, ale dla wszystkich, którzy się czują wykluczeni, czyli również np. dla osób niepełnosprawnych i obcokrajowców.

Fot. Karol Grosz

Organizatorzy Campusu Polska Przyszłości na dzisiejszy wieczór zaplanowali również wydarzenie, którego oficjalnym gościem będzie Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Wydarzenie Siedem wyzwań dla polskich miast. Jak wygrać wyścig o młodych ludzi? odbędzie się dzisiaj o godz. 19, a poprowadzi je Mikołaj Chrzan. Oprócz prezydenta Olsztyna, wystąpią również włodarze innych miast, Aleksandra Dulkiewicz- prezydentka Gdańska, Jacek Jaśkowiak- prezydent Poznania, Arkadiusz Wiśniewski- prezydent Opola i Anna Mieczkowska- prezydentka Opola.

Transmisja z wydarzenia będzie dostępna na Facebooku i YouTube.


Karol Grosz

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hehe #3073985 30 sie 2021 09:57

  "warsztaty z organizowania parad równości..." to na prawdę tak bardzo ważna kwestia dla młodzieży? magę wymienić 1000 tematów na warsztaty, które byłyby ważne dla młodych ludzi. Ale wam zapłacono za gloryfikowanie dewiacji, a nie rozwój intelektualny Polaków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 2. frost #3073883 28 sie 2021 21:34

  Bądźmy precyzyjni. Ten Campus Polska to polityczny lans KO. Smutne, że uniwersytety stały się areną politycznych rozgrywek. Czy to prawda, że w tle są niemieckie pieniądze?

  Ocena komentarza: warty uwagi (40) odpowiedz na ten komentarz

 3. magda #3073877 28 sie 2021 18:25

  Czy wyglada na ciepłego czy nie to najmniej istotne, to czy jest z miasta czy ze wsi jeszcze mniej istotne. Smutne w tym wszystkim jest to że politycy wykorzystują 99% swojego czasu na sprawy które mają znikome znaczenie w społeczeństwie. A kiedy obniżenie podatków? Kiedy zostawicie trochę więcej naszej, zarobionej kasy dla nas? Dla obywateli? I żeby było jasne, nienawidzę homofobii.

  Ocena komentarza: warty uwagi (33) odpowiedz na ten komentarz

 4. maras #3073873 28 sie 2021 16:11

  Temat dla Piotra G. On mi zawsze wyglądał na ciepłego chłopaczka. A jaki teraz ten chłopak ze wsi czuje się dowartościowany, hoho.

  Ocena komentarza: warty uwagi (39) odpowiedz na ten komentarz