Dwaj rowerzyści potrąceni w centrum Olsztyna [VIDEO]

2021-08-27 13:08:58(ost. akt: 2021-08-27 14:31:47)

Autor zdjęcia: Pixabay

Wczoraj (26 sierpnia) doszło do dwóch potrąceń rowerzystów w centrum miasta. Do jednego z nich doszło z winy rowerzysty, który rozpędzony wjechał wprost pod koła samochodu. Jednak 61-letni kierowca też nie był bez winy - prowadził pojazd bez uprawnień.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce po godzinie 8 w okolicach ronda na ulicy 22-go Stycznia z ul. E. Plater. Prawdopodobnie sprawcą kolizji drogowej był 48-letni kierowca osobowego opla, który nie udzielił rowerzyście pierwszeństwa przejazdu.

Na skutek zdarzenia do 18-letni rowerzysta został przewieziony do olsztyńskiego szpitala. Rowerzysta nie obniósł poważnych obrażeń. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierowca stanie przed sądem, który na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału zdecyduje o karze dla sprawcy, oraz wskaże, kto ponosi winę za to zdarzenie.

Do podobnej sytuacji doszło kilka godzin później. Tym razem policjanci wezwani zostali na ul. Piłsudskiego. W ustaleniu okoliczności tego zdarzenia pomogły kamery monitoringu, które zarejestrowały moment kolizji i pozwoliły jednoznacznie wskazać jej sprawcę.

Okazało się, że 26-letni rowerzysta zjechał z chodnika wprost pod osobową toyotę. Na szczęście rowerzysta nie odniósł poważniejszych obrażeń i nie wymagał przewiezienia do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

61-letni kierujący osobową toyotą nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. W tym przypadku sprawa swój finał również znajdzie w sądzie – 26-latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej natomiast 61-latek za kierowanie mimo braku wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.


Źródło: KMP w Olsztynie