Policjant uratował potrąconego psa na drodze koło Kozłowa

2021-08-24 17:24:22 (ost. akt: 2021-08-25 08:47:44)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Ktoś potrącił samochodem dwa psy. Jeden niestety nie przeżył, za to drugi dzięki sierż. szt. Radosławowi Ben-Rynkiewiczowi ma szansę na znalezienie nowego domu.
Radosław Ben-Rynkiewicz z Posterunku Policji w Gietrzwałdzie znany jest ze swojej miłości do czworonogów. W niedzielę (22 sierpnia) podczas swojego urlopu wypoczynkowego funkcjonariusz zauważył przy drodze w okolicach Kozłowa psa, który błąkał się po ruchliwej ulicy. Policjant bez wahania zatrzymał się i udzielił psu niezbędnej pomocy. Okazało się, że kilka metrów dalej leżał inny pies, który, niestety, nie przeżył zderzenia z samochodem...

Fot. KMP w Olsztynie

Policjant złapał na smycz pieska, dał mu wodę oraz zadzwonił na komendę z Nidzicy i poprosił o pomoc. Niezbędna również była pomoc weterynaryjna, bo psiak miał obrażenia tylnych łap – prawdopodobnie został potrącony przez samochód. Na szczęście udało się go przewieźć do gabinetu weterynaryjnego, gdzie został opatrzony i przebadany. Uratowany psiak jest w dobrym stanie, teraz jest w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Nidzicy pn. „Podaj Łapę”, w którym czeka na nowy i odpowiedzialny dom.

Fot. KMP w Olsztynie

Źródło: KMP w Olsztynie