Kierowca pod wpływem? W aucie poszukiwany kolega i... narkotyki?

2021-08-20 08:00:00(ost. akt: 2021-08-19 18:03:05)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

RUCIANE-NIDA || W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli "susz roślinny" i "biały proszek". Jeden z pasażerów był poszukiwany. Jeśli potwierdzi się, że 36-letni kierowca prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających, to do "puli" trafi kilka kolejnych lat potencjalnej odsiadki...
W środę (18 sierpnia) tuż po po godzinie 21.00 na ul. Cichej w Rucianinem-Nidzie, patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Pojazdem tym jechało trzech mężczyzn. Za kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci w pojeździe znaleźli woreczek strunowy z suszem roślinnym i białym proszkiem. Znalezione substancje zostały zabezpieczone przez policjantów. Wstępne testy wykazały, że biały proszek to amfetamina, natomiast susz roślinny to marihuana. Kierującemu pobrana została krew do dalszych badań.

W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jeden z pasażerów jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. 36-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Poszukiwany mężczyzna także trafił do policyjnego aresztu.

Jeśli badanie krwi kierującego wykaże obecność narkotyków wówczas mieszkaniec powiatu mrągowskiego usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, o ile badania laboratoryjne potwierdzą, że biały proszek i susz roślinny to narkotyki, wówczas posiadacz tych substancji usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi nawet 3 lata pozbawienia wolności.

KPP w Piszu