Ciężarówka z kołami w górze, a naczepa w rowie. Duże korki na wylocie z Olsztyna [ZDJĘCIA]

2021-08-02 19:24:02(ost. akt: 2021-08-02 20:05:58)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziś (2 sierpnia) około godz. 18 na wylocie z Olsztyna w kierunku Dywit naczepa ciężarówki wpadła do rowu. Na miejscu pracują policjanci, aktualnie ruch odbywa się wahadłowo. Tworzą się duże korki.
Droga z Olsztyna w kierunku Dywit jest wąska, więc jeśli dojdzie tam do wypadku, tworzą ogromne korki. Nie inaczej jest w tym przypadku.

— Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierowca ciężarówki naprawiał swój pojazd na poboczu, kiedy ruszył i włączał się do ruchu naczepa częściowo się odpięła i wpadła do rowu. Badanie policyjnym alkomatem wskazało, że kierowca był trzeźwy. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał — mówi sierż. szt. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Na miejscu pracują policjanci, którzy wystawili kierowcy dwa mandaty — 200 zł za spowodowanie zdarzenia i 500 zł za stan techniczny pojazdu.

W tej chwili policjanci wahadłowo kierują ruchem, na miejscu tworzą się duże korki. Nie wiadomo, ile jeszcze potrwają utrudnienia, jednak może to trwać nawet kilka godzin. Ciężarówkę trzeba bowiem wyciągnąć z rowu i odholować.

kg

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak