Seniorka potrąciła rowerzystę. Policjanci zabrali jej prawo jazdy [VIDEO]

2021-07-29 14:11:07(ost. akt: 2021-07-29 14:27:37)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Na skrzyżowaniu ul. Pstrowskiego i Opolskiej w Olsztynie doszło do potrącenia 49-letniego rowerzysty przejeżdżającego przez przejazd dla rowerów. Sprawczynią była 70-letnia kobieta, która nie ustąpiła pierwszeństwa. Sprawa została skierowana do sądu, a kobieta straciła prawo jazdy.
Do zdarzenia doszło we wtorek (27 lipca). Rowerzysta został przetransportowany do szpitala, kierującej samochodem kobiecie nic się nie stało.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zbadali alkomatem uczestników zdarzenia — zarówno sprawczyni jak i poszkodowany byli trzeźwi.

Policjanci w związku ze spowodowaniem przez kobietę zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowali sprawę do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach. 70-latka straciła już prawo jazdy.

— Należy również pamiętać, że niechronionych uczestników ruchu drogowego, do których zaliczamy pieszych czy rowerzystów nie chronią pasy bezpieczeństwa, zaawansowane systemy bezpieczeństwa czy karoseria samochodu. Chroni go jedynie własne ciało. Dlatego w konfrontacji z samochodem na drodze ma on minimalne szanse, by wyjść z niej bez obrażeń. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od rozsądku, rozwagi i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu drogowego — przypomina sierż. szt. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.


kg

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hehe #3071843 30 lip 2021 15:40

  ciekaw jestem ile w Polsce jest wypadków powodowanych przez ludzi w podeszłym wieku i o ile zmniejszyłaby się ta liczba, gdyby wprowadzono obowiązek badań okresowych po 65 roku życia (wzrok, psycholog)... nasi politycy na pewno mają ważniejsze sprawy, np jak roztrwonić pieniądze od UE na nowy porządek świata (nowy ład), albo jak utrzymać się u władzy przez kolejną kadencję.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Monika Skowrońska #3071828 30 lip 2021 10:58

  Rowerzystę proszę o skontaktowanie się ze mną, mój e-mail: monika3007ol@popk.pl

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. dis #3071819 30 lip 2021 09:08

  Potrącenie rowerzysty i straż pożarna? I dlaczego tylko jeden zastęp, a nie cztery?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz