Zwolnij, piesi! Uwaga, rowerzyści!

2021-07-27 15:06:56 (ost. akt: 2021-07-27 15:27:14)

Autor zdjęcia: elk.pl

Na ełckiej promenadzie pojawiły się nowe znaki, zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Mają poprawić bezpieczeństwo.
Promenada wzdłuż jeziora jest jedną z ełckich atrakcji. Problem w tym, że czasami dochodzi na niej do niebezpiecznych sytuacji. Piesi błogo spacerując często zapominają o rowerzystach, a ci drudzy nie raz pędzą dość szybko...

Korzystając z promenady należy dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników. Często zdarza się, że rowerzyści jadą zbyt szybko nie zwracając uwagi na pieszych. Ale i piesi przechodząc przez promenadę nie patrzą na jadące rowery. To powoduje sytuacje stresowe, a czasami drobne kolizje — wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Stąd pomysł na nowe znaki na ełckiej promenadzie. Zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Poziome znaki ostrzegawcze są umieszczone w różnych częściach promenady wzdłuż ulic Pułaskiego i Nadjeziornej.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. greg #3071665 27 lip 2021 20:52

    Ludzie, zdecydujcie się! Najpierw każecie jeździć rowerzystom po DDR, a później lament że za szybko jeżdżą. Zgodnie z przepisami mogą jechać tak samo szybko jak pojazdy wzdłuż promenady. Czyli 20 km/h. Na rowerze to już całkiem sporo. Dlaczego na drodze przy promenadzie, gdzie jeżdżą samochody nie namalowaliście takich znaków, a ludzie nie wwalają się bez zastanowienia pod maskę, nie łażą maDki z wózkami i ich bąble na 3-kołowych hulajnogach? Zamiast znaków, lepiej postawcie barierki, które wymuszą na pieszych żeby się rozglądnęli, a nie idą jak te święte krowy wprost przed kierownicę!

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz