Zatrzymany pijany kierowca próbował uciec na piechotę

2021-07-27 13:03:21 (ost. akt: 2021-07-27 13:06:44)

Autor zdjęcia: archiwum

Przypadkowy świadek doprowadził do zatrzymania pijanego kierowcy mercedesa, który po trasie Ostróda-Olsztyn jechał „wężykiem”.
W poniedziałek (26 lipca) po godzinie 15 świadek niedaleko Gietrzwałdu zauważył kierowcę, którego sposób jazdy wskazywał na stan nietrzeźwości. Na wysokości Łupstycha świadek zajechał pijanemu kierowcy drogę, ten nie miał wyjścia – musiał się zatrzymać. Jednak po chwili kierowca mercedesa ruszył dalej. Świadkowi ponownie udało się zatrzymać podejrzanie zachowującego się kierowcę – tym razem przy ul. Sielskiej w Olsztynie. Zabrał kluczyki kierowcy mercedesa i czekał na przybycie policji.

Pijany kierowca zostawił samochód i zaczął uciekać. Na szczęście po chwili przyjechali funkcjonariusze policji i zatrzymali pijanego mężczyznę.
Okazało się, że 66-latek miał 2 promile alkoholu. Teraz grożą mu wysoka kara grzywny, utrata prawa jazdy oraz 2 lata więzienia.

Jest to kolejna sytuacja, w której, dzięki świadkowi, udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Mimo ogromnych konsekwencji, pijanych osób za kierownicą nie ubywa, ale dzięki determinacji, obywatelskiej postawie i szybkiej reakcji funkcjonariuszy policji można zapobiec tragedii na drodze.