Atrakcja na sobotę: piramida w Rapie

2021-07-24 11:22:45(ost. akt: 2021-07-24 11:28:11)
Piramida w Rapie

Piramida w Rapie

Autor zdjęcia: Ada Romanowska

Piramida w Rapie to jedyna tego typu budowla w Polsce, gdzie zachowały się zmumifikowane zwłoki. Wielu ludzi wierzy, że piramida ma właściwości lecznicze.
Przenieśmy się do początków XIX wieku. Właścicielem majątku Bejnuny (teraz obwód kaliningradzki), do którego należy również Rapa w Prusach Wschodnich, jest Friedrich Heinrich von Fahrenheid. W Bejnunach gromadzi cenne dzieła sztuki, również kultury egipskiej.

Jak słyszałem, udało mu się zdobyć na aukcji w Berlinie złoty posążek boga Anubisa. Legenda głosi, że kto go dotknie, przytrafi mu się nieszczęście. Los zrządza, że posążek bierze do ręki Ninette, 3-letnia córka Fahrenheida. Zapada na szkarlatynę i umiera. Zrozpaczony ojciec buduje dla niej grobowiec w kształcie piramidy, w nadziei, że zwłoki dziecka zostaną w jego wnętrzu samoistnie zabalsamowane i przetrwają wieki. Jest rok 1811.

Miejsce to zostało wybrane ze starannym zachowaniem zasad radiestezji- promieniowanie jest tu szczególnie silne i korzystne. Piramida ma 16 m wysokości i mierzy u podstawy kwadratu 10 m. We wnętrzu zachodzą duże zakłócenie pola magnetycznego.

Po śmierci kolejnych Fahrenheidów, ich ciała są składane do piramidy. W środku piramidy zachowały się trumny ze zmumifikowanymi ciałami między innymi 3-letniej Ninette i twórcy piramidy. W czasie wojny piramida została zbezczeszczona przez Rosjan. Trumny zostały otwarte a ciała odarte z szat. Prawdopodobnie wtedy też ciała zostały pozbawione głów.

Pomimo, że piramidę otacza gęsty las w środku nie ma żadnych insektów.

Rapa obecnie to malutka wioska położona tuż przy granicy, w gminie Banie Mazurskie, w powiecie gołdapskim, tuż przy granicy z Rosją.

Odległości
Olsztyn 147 kilometrów
Gołdap 28 kilometrów
Węgorzewo 32 kilometry
Mikołajki 79 kilometrów
Ełk 92 kilometry