To mnie cieszy, to mnie wkurza: radny Mirosław Arczak

2021-07-23 18:01:52(ost. akt: 2021-07-23 15:04:20)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Witajcie w rubryce "To mnie cieszy, to mnie wkurza". Pytamy mieszkańców Olsztyna, co im się w mieście podoba, a co ich denerwuje. Cała rubryka opiera się na dwóch prostych pytaniach i dwóch prostych odpowiedziach. Dziś zapytaliśmy radnego Arczaka.
Co mnie cieszy?

— Cieszą mnie mieszkańcy, którzy działają w podwórkach z natury, czyli dbają własnymi rękami o swoje podwórka. Cieszą mnie akcje, które mają sens, są niedrogie i pozwalają mieszkańcom się zaangażować.

Co mnie wkurza?

— Wkurza mnie to, że wielu mieszkańców bardzo nieracjonalnie korzysta ze swoich samochodów, jeżdżą na krótkie odległości, co powoduje korki i jeszcze większe problemy z parkingiem. Jest to nieekologiczne i niepotrzebne, lepiej jest pójść pieszo lub pojechać rowerem czy komunikacją miejską. Olsztyn z perspektywy chodnika jest jeszcze piękniejszy.

O rubryce
Rubryka "To mnie wkurza, to mnie cieszy" będzie pojawiać się co tydzień w piątek o godz. 18. Oba pytania dotyczą oczywiście Olsztyna. Za tydzień wracamy z kolejnym gościem, który usłyszy od nas dokładnie te same pytania.

A co was wkurza? Czy radny Arczak ma rację? Dajcie znać w komentarzu!
kg