Ruszyła budowa nowej linii tramwajowej w Olsztynie. Sprawdź, jak dojedziesz do pracy

2021-07-20 19:33:33(ost. akt: 2021-07-20 16:28:10)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Trwają przygotowania do budowy kolejnej linii tramwajowej w Olsztynie. Początek prac zaplanowano na koniec lipca, ale już dziś musimy spodziewać się sporych utrudnień. Sprawdź, które olsztyńskie ulice będą zamknięte.
Nowa linia tramwajowa ma połączyć olsztyńskie Pieczewo z centrum miasta. Będzie wieść ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego.

Zanim przejedziemy się nową trasą tramwajową, musimy jeszcze poczekać i uzbroić się w cierpliwość. Czekają nas duże utrudnienia w ruchu, a dojazd do pracy może być mocno utrudniony. Władze miasta stopniowo uruchamiać będą kolejne przejazdy i objazdy, które mają ułatwić codzienne poruszanie się po Olsztynie.

Za niemal dwa tygodnie przejezdna będzie nowa droga, która połączy ulicę Krasickiego z ulicą Wisławy Szymborskiej, a co za tym idzie z ulicą Pstrowskiego oraz południową obwodnicą Olsztyna.


Fot. ObjazdowyOlsztyn/ Facebook

Planowane jest też utworzenie objazdu przez dawny poligon na Pieczewie.

Fot. ObjazdowyOlsztyn/ Facebook

Dodatkowo ponownie zostanie otwarty objazd przez os Brzeziny. Ruch będzie możliwy tylko w jednym kierunku - od strony Jarot.

Fot. ObjazdowyOlsztyn/ Facebook

Informacje o nowych będą na bieżąco publikowane m.in. na Facebooku na nowopowstałym profilu "ObjazdowyOlsztyn".


ak

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kajko #3071317 21 lip 2021 09:03

  Trzeba przyznać że w dziale PR ratusza pracują ludzie kreatywni i oddani sprawie. Artykuł dopiero co się ukazał a już są peany zachwytu nad nowymi utrudnieniami komunikacyjnym w imię postępu. Wesoła inicjatywa "objazdowy olsztyn" też przypadnie mieszkańcom do gustu. Przywodzi na myśl jarmark bądź cyrk, więc ludziom będzie milej stać w korku wiedząc jaką bekę mają spece prezydenta wymyślając takie inicjatywy. Proponuję iść dalej, są też inne zabawne aspekty życia w tym mieście, wystartujcie z akcją "slalomem po dziurach na Zatorzu", "wyłap wszystkie czerwone światła" czy "wpław przez dworzec". Beczka śmiechu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. basilo #3071300 21 lip 2021 07:29

   Nie słuchajcie go, to fałszywy nick

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Stary dziad #3071279 20 lip 2021 20:10

    No, cóż, trudno. Miło nie będzie, ale warto się przemęczyć by potem mieć lepszą komunikację. Zarówno tramwajową jak i samochodową. Podsumowując sprawy idą w dobrym kierunku.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-33) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)