Zapraszamy na New Pop Festival

2021-07-07 10:40:18(ost. akt: 2021-07-07 10:44:50)
Tegoroczna edycja New Pop Festival odbędzie się w dniach 10 – 11 lipca br. na Dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku. Wydarzenie wraca po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Udział w festiwalu weźmie także Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, które zaprosi gości do specjalnie przygotowanej strefy.
Europejski Zielony Ład oraz działania podejmowane przez Komisję Europejską związane z ekologią i ochroną środowiska to przewodnie motywy komunikacyjne w 2021. W tej tematyce utrzymane są także atrakcje, zabawy i konkursy, przygotowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Odwiedzający strefę Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej (PKE) będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o Europie w konkursie „Pociąg do Europy”, który nawiązuje do obchodzonego w 2021 r. Europejskiego Roku Kolei i jest elementem promocji tego środka transportu.

Warto także spróbować swoich sił na symulatorze samochodu elektrycznego i trenażerze rowerowym. Oba środki transportu są neutralne dla środowiska naturalnego, a przez to zasługują na szczególną promocję. Amatorzy większych i mniejszych prędkości sprawdzą się na ciekawych trasach wyścigowych i rowerowych.

Bardzo ciekawą atrakcją będzie symulator kolejki podwieszonej. Urządzenie, dzięki połączeniu wirtualnej rzeczywistości i super dynamicznej platformy ruchu, przeniesie uczestników na ekstremalne trasy europejskich parków rozrywki.

Dla tych, którzy wolą dowiedzieć się czegoś na temat zgodnej z naturą pielęgnacji ciała, przygotowane zostały warsztaty kosmetyków ekologicznych. Własnoręcznie, pod okiem instruktorów, można będzie stworzyć musujące bomby do kąpieli oraz naturalne mydła.

W strefie PKE odbędzie się także rywalizacja na urządzeniu Batak Pro, której celem będzie sprawdzenie refleksu i koordynacji ruchowej uczestników. Najmłodsi goście zaproszeni zostaną do wykonania kolorowanek o tematyce ekologicznej. Wszystkie chętne osoby będą mogły wydrukować swoje zdjęcie w urządzeniu Hasztag Printer - należy zrobić zdjęcie swoim smartfonem, wysłać je na Instagram lub Twitter i otagować odpowiednim hasztagiem. Zdjęcie zostanie wyświetlone na ekranie urządzenia, a po akceptacji wydrukowane.

Podczas wydarzenia będzie można uzyskać od pracowników Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce odpowiedzi na pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej i działań podejmowanych w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu oraz Europejskiego Roku Kolei.

źródło:
Wydział prasy
Komisja Europejsaj Przedstawicielstwo w Polsce