Na ryby bez zezwolenia? Ale tylko bez kołowrotka

2021-07-07 08:46:59 (ost. akt: 2021-07-07 09:12:53)
wędkarze

wędkarze

Autor zdjęcia: pixabay

Ełcki radny Rober Wesołowski proponuje umożliwienie darmowego połowu ryb na Jeziorze Ełckim – wędką bez kołowrotka.
Wniosek do Rady Miasta Ełku i Prezydenta Ełku wpłynął we wtorek.

Chcę wprowadzać rozwiązania ekologiczne w Ełku polegające na skracaniu łańcuchów dostaw żywności i przygotowaniu się na nadchodzący trend presji żywnościowej. Chcę aby każdy mógł po prostu nałowić sobie ryb na kolację, obiad lub śniadanie – jedną prostą wędką, nie burząc innych ustaleń prawnych dotyczących połowu ryb w dzień na Jeziorze Ełckim — wyjaśnia radny Wesołowski.

Jak tłumaczy radny Wesołowski, chce doprowadzić do sytuacji, kiedy ełczanie będą mogli zdobywać żywność jak najbliżej domu, w najbliższym regionie. I jak dodaje to pierwszy wniosek otwierający całą paletę podobnych działań możliwych w Ełku.

Podobne rozwiązanie widziałem już Giżycku – na kanele. Tam można było łowić ryby za darmo, bez zezwolenia na całej długości kanału — wyjaśnia radny. — W taki sposób Ełk może szybko odpowiedzieć na nadchodzący trend presji żywnościowej. Jako samorząd możemy w praktyce skrócić łańcuch dostaw żywności w Ełku, inspirując zmiany postaw ekologicznych. Przesyłanie żywności na duże odległości przyczynia się do wielu niepożądanych zjawisk. Wierzę, że Ełk może inspirować do zmiany.

Problem w tym, że miasto nie jest właścicielem jeziora. Wpływy z pozwoleń za "wędkowanie" wpływają do Polskiego Związku Wędkarskiego.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nimfadora Tonks #3070537 8 lip 2021 11:43

    Polecę Czerepachem: - Geniusz, po prostu geniusz. Pytania do pana Radnego: 1. Czy wędka to nie jest nadmierne ułatwienie? Może dopuścić tylko połów gołymi rękami? Albo przynajmniej zakazać żyłki i zezwolić wyłącznie na sznurek konopny? 2. Czy tego rodzaju pomysły przychodzą do głowy przy normalnej diecie, czy tez trzeba ją ubogacać jakimiś "suplementami", a jeśli tak, to jakimi?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz