Potrącenia w Olsztynie i w Piszu. Pechowy początek weekendu w regionie

2021-06-25 10:53:52(ost. akt: 2021-06-25 11:22:01)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziś (piątek 25 czerwca) w regionie doszło do dwóch potrąceń. W Olsztynie obok przejścia dla pieszych została potrącona seniorka, natomiast w Piszu doszło do potrącenia nastoletniego rowerzysty. Obie osoby trafiły do szpitala.
W Olsztynie obok Szpitala Miejskiego doszło do potrącenia 74-letniej kobiety. Seniorka przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

— Ze wstępnych ustaleń wynika, że seniorka weszła na jezdnię w miejscu niedozwolonym bezpośrednio przed osobowego opla, którym kierował 72-letni mężczyzna — mówi podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie — Kobieta została przetransportowana do szpitala i na chwilę obecną nieznane są jej obrażenia. Sprawcą zdarzenia jest 74-latka. Kierowca opla był trzeźwy. — wyjaśnia Rafał Prokopczyk.Do podobnego zdarzenia doszło w Piszu, gdzie sprawdzą był kierowca samochodu.

— Kierujący pojazdem marki SEAT 28-letni mieszkaniec Pisza jechał od strony ulicy Kościuszki w kierunku ronda — mówi nadkom. Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. — Kierujący prawdopodobnie nie zauważył rowerzysty przejeżdżającego po wyznaczonym na ulicy przejeździe dla rowerów i potrącił go. Jadący rowerem, 13-latek z Pisza, z urazem głowy zabrany został do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego potrącenia — dodaje Anna Szypczyńska.


Zarówno piesi jak i rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W wypadku zderzenia z samochodem, zawsze są poszkodowani, niezależnie od tego czy byli sprawcami czy ofiarami.