Zostawił portfel na dachu auta. W środku 6 tys. zł

2021-06-23 11:49:35 (ost. akt: 2021-06-23 12:07:28)
Z portfela wyleciało aż 6 tys. zł

Z portfela wyleciało aż 6 tys. zł

Autor zdjęcia: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Mieszkaniec Susza zostawił na dachu swojego samochodu portfel wypełniony gotówką i odjechał. Banknoty rozsypały się po ulicy. Miał szczęście, że zareagowali inni kierowcy.
Ile razy można coś położyć na dachu samochodu, zapomnieć o tym i odjechać? O niezwykłym szczęściu może mówić pewien mieszkaniec Susza. Mężczyzna przez chwilę nieuwagi zgubił na jednej z ulic w mieście 6 tys. zł. Położył portfel na dachu auta i po prostu odjechał. Ale dzięki zaangażowaniu wielu osób cała gotówka wróciła do właściciela.


Z relacji świadków wynikało, że mieszkaniec Susza wsiadając do samochodu położył swój portfel na dachu pojazdu, zajął się czymś innym i po chwili zapomniał co zrobił z portfelem, wsiadł do auta i ruszył. Kiedy jechał ulicą z dachu samochodu spadł portfel, a z niego wypadły banknoty. Świadkowie tego zdarzenia zatrzymali swoje auta i wspólnie pozbierali pieniądze oraz portfel z dokumentami. Pomógł im w tym pracownik Zakładu Usług Komunalnych w Suszu, który zebrane banknoty przekazał policjantom. A wszystko to zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu.

Mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu. Dzięki uczciwości i życzliwości osób, które za nim jechały odzyskał wszystkie utracone pieniądze.

Policja przestrzega:

Utrata pieniędzy zawsze jest bolesna i może wywołać przykre konsekwencje. Podobnie jak utrata dokumentów, których utrata może pociągnąć za sobą jeszcze poważniejsze skutki. Dlatego nie zapominajmy o prawidłowym zabezpieczeniu swoich portfeli, torebek i saszetek, w których przechowujemy gotówkę, karty płatnicze i dokumenty. W razie ich utraty nie zwlekajmy z powiadomieniem o tym policji i swojego banku. To może nas ustrzec przed przestępcami, którzy nasze nieszczęście będą chcieli zamienić w swoją korzyść.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej711 #3069380 23 cze 2021 15:36

    Kiedyś na dachu auta przewiozłem pojemnik z obiadem, nikt nie zwrócił mi uwagi, dowiozłem cało do miejsca, do domu, cha, cha, tak to jest.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. allsteen #3069376 23 cze 2021 13:38

    Hahaha, czasami coś leży na drodze, jakaś gałąź albo jakiś wywiany ze śmietnika karton i wtedy nikt się nie zatrzyma, żeby go usunąć z drogi, wszyscy tylko omijają, ale jak kasa rozsypana, to od razu pięćdziesięciu chętnych do zbierania.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz