Zenon Procyk złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Lidię Staroń

2021-06-14 14:37:01 (ost. akt: 2021-06-14 19:32:20)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Prokuratorzy okręgowi w Olsztynie zapoznają się z doniesieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez senator Lidię Staroń, która jest kandydatką na rzecznika praw obywatelskich. Doniesienie złożył Zenon Procyk. To ta sama osoba, przez którą Jarosław Gowin wycofał poparcie dla Staroń.
— Tak, takie doniesienie wpłynęło w piątek po południu. Prokuratorzy zapoznają się z nim — potwierdza prokurator Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Rzecznik prokuratury do chwili zapoznania się z treścią doniesienia odmawia udzielania szerszych informacji. Jak jednak ustaliliśmy, doniesienie złożone przez byłego prezesa SM "Pojezierze" Zenona Procyka dotyczy możliwości posiadania przez Lidię Staroń materiałów ze śledztw dotyczących Zenona Procyka, których nie powinna mieć i nie była do tego uprawniona.

Senator z Olsztyna, która ubiega się o funkcję rzecznika praw obywatelskich, w jednym z programów telewizyjnych pochwaliła się, że ma nagrania rozmów sędziów i byłego już prezesa SM "Pojezierze".

— Mam rozmowy tych sędziów z tym byłym prezesem. To jest skandal — mówiła Staroń na antenie "Gościa Wydarzeń".

Poprosiliśmy o komentarz Zenona Procyka. Ten jednak niechętnie mówi o sprawie. Przyznaje jednak, że złożył doniesienie i przekonuje, że obecna senator nie miała prawa mieć dostępu do takich materiałów w czasie, gdy trwały śledztwa.

Zenon Procyk, były prezes Spółdzielni Mieszkaniowej
Fot. Stanisław Kryściński
Zenon Procyk, były prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Pojezierze"

— To trzeba wyjaśnić — stwierdza Procyk w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską".

Przypomnijmy. Jarosław Gowin ujawnił powody wycofania swojego poparcia dla kandydatury senator Lidii Staroń na rzecznika praw obywatelskich. To sprawa Zenona Procyka, byłego prezesa SM "Pojezierze" w Olsztynie.

Sąd po 17 latach uwolnił go od zarzutów i wypłacił 2 mln zł odszkodowania za areszt. Lidia Stroń zatrzymanie Zenona Procyka ogłosiła swoim wielkim sukcesem. Były prezes SM "Pojezierze" nie ukrywa, że z satysfakcją przyjął informację o wycofaniu poparcia dla Lidii Staroń przez partię Jarosława Gowina. Teraz ma nadzieję, że ta nie zostanie wybrana na RPO.

SK
Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztynianka #3068730 14 cze 2021 16:14

  Z całym szacunkiem do tego jaki wkład wniosła pani Staroń do nikłego, ale jednak, ucywilizowania prawa o spółdzielniach mieszkaniowych, ale ma ona bardzo ograniczony zasób słów którymi się posługuje w swoich wypowiedziach. W kółko tylko powtarza : to skandal, tak nie może być, to skandal, tak nie może być. Rzecznik powinien jednak lepiej posługiwać się bogactwem naszego języka, a nie tylko powtarzać , że to skandal lub czytać z kartki uzasadnienia

  Ocena komentarza: warty uwagi (45) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD