Uniwersytecki Teatr Muzyczny i jego smerfna premiera na UWM w Olsztynie [ZDJĘCIA]

2021-06-11 07:24:21(ost. akt: 2021-06-12 11:36:03)

Autor zdjęcia: Maciej Wachowski

9 czerwca w Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie odbyła się premiera sztuki "Smerfowisko, czyli Gargamel złapany". Kolejne szanse na obejrzenie tego przedstawienia już w najbliższy weekend, czyli 12 i 13 czerwca. Czy warto? Nie trzymamy w napięciu: warto!

Uroczysta premiera "Smerfowiska" wpisała się w program obchodów Święta Uniwersytetu. W Centrum Konferencyjnym zaproszonych na spektakl widzów powitali rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski oraz dziekan Wydziału Sztuki prof. Benedykt Błoński.

Fot. Maciej Wachowski

Dzięki Uniwersyteckiemu Teatrowi Muzycznemu po raz kolejny przekonaliśmy się, że warto czasem na nowo przypomnieć sobie o tym, jak wielka moc tkwi w historiach, które - przynajmniej z pozoru - są przeznaczone dla najmłodszych.

Podczas muzycznego spektaklu w auli uniwersyteckiego centrum konferencyjnego równie dobrze bawili się młodsi i starsi widzowie, czego dowodem były owacje na stojąco, którymi widzowie podziękowali aktorom.

Fot. Maciej Wachowski

Fot. Maciej Wachowski

Muzyczne show stało pod znakiem dobrej zabawy. Duża w tym zasługa libretto Ernesta Brylla, który nie tylko zdecydował się wyjść poza opowieści znane z rysunków Peyo, telewizji i kina, ale i zadbać o solidną dawkę humoru.

Choć cała smerfowa ekipa świetnie odnajdowała się na scenie, widzowie najbardziej entuzjastycznie wydawali się reagować na popisy aktorsko-wokalne odtwórców ról czarnych charakterów. Show skradli więc Gargamel, czyli dyrektor UTM dr hab. Grzegorza Lewandowski, oraz jego wierny towarzysz, Klakier, którego brawurowo odegrał Adam Mielnicki. Obaj panowie dali popis swoich umiejętności estradowych.

Fot. Maciej Wachowski

Choć świat niebieskich postaci wymyślonych przez Peyo zdominowany jest przez przedstawicieli płci męskiej, Uniwersytecki Teatr Muzyczny zachował parytety. Na scenie pojawiło się zdecydowanie więcej aktorek, niż moglibyśmy się spodziewać, przypominając sobie skład osobowy bajkowej wioski smerfów.

Oprócz postaci znanych doskonale każdemu fanowi opowieści o niebieskich stworzeniach, na scenie pojawia się też matka Gargamela, w rolę której wcieliła się Weronika Jankowska, asystentka reżysera odpowiedzialna także za ruch sceniczny zespołu. Podziękowania, które zespół i reżyser złożyli jej na koniec, wynikały nie tylko z faktu, że Weronika Jankowska opuszcza wkrótce Olsztyn, ale i z podkreślanego przez członków UTM jej ogromnego wkładu w realizację "Smerfowiska...".

Fot. Maciej Wachowski


Grzegorz Lewandowski w rozmowie z nami obiecał kolejne premiery UTM. Jak zapewniał, warto na nie czekać!

Czekać należy także na kolejne spektakle "Smerfowiska...". Najbliższe odbędą się w sobotę i niedzielę (12-13 czerwca), ale, z tego, co udało nam się dowiedzieć, nie ma już na nie biletów. Warto więc śledzić nasze wiadomości dotyczące kolejnych dat przedstawień.

Fot. Maciej Wachowski


A odpowiadając na zapytania naszych Czytelników, informujemy, że bilety na spektakle Uniwersyteckiego Teatru Muzycznego będzie można kupić na Wydziale Sztuki.

dbp

Fot. Maciej Wachowski

Fot. Maciej Wachowski


Jak to się zaczęło?


W czerwcu 2019 roku, z okazji 20-lecia UWM, Uniwersytecki Teatr Muzyczny wystawił musical „Me and my girl”, w którym wystąpili studenci, absolwenci i kadra UWM. Kilka miesięcy później ruszyły castingi do kolejnego przedstawienia. Premierę musicalu o smerfach planowano na 1 czerwca 2020 r. Niestety, szyki artystom pokrzyżowała pandemia, więc premierę trzeba było odłożyć.


„Smerfowisko, czyli Gargamel złapany”: libretto: Ernest Bryll, muzyka: Ryszard Poznakowski i Wojciech Trzciński.

Fot. TV Kortowo

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci