To mnie wkurza, to mnie cieszy

2021-06-10 16:35:41 (ost. akt: 2021-06-10 16:48:08)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Rozpoczynamy nową rubrykę w "Gazecie Olsztyńskiej" w której będziemy pytać się mieszkańców Olsztyna co ich denerwuje w naszym mieście, a co im się podoba. Pierwsze pytanie skierowaliśmy do naszych radnych.
W rubryce "To mnie wkurza, to mnie cieszy" chodzi o krótką wypowiedź na temat jednej rzeczy, która nas irytuje lub cieszy w Olsztynie.

Pierwszy na nasze pytanie co go wkurza w Olsztynie odpowiedział radny Jarosław Babalski.

— W Olsztynie irytuje mnie wiele rzeczy, które mają wpływ na komfort naszego życia. Trudno mi sklasyfikować tak jednoznacznie i wskazać tę największą ułomność, ponieważ wszystkie są ważne. Po pierwsze wskazałbym jednak chaos urbanistyczny co wpływa z kolei na chaos komunikacyjny. Brakuje nam w Olsztynie miejsc parkingowych np. dużego parkingu podziemnego lub wielopoziomowego w centrum. Przejazd przez miasto w godzinach szczytu jest dużym wyzwaniem, a budowa nowych linii tramwajowych spowoduje jeszcze większą kongestię w centrum. Al. Piłsudskiego np. na całej długości zostanie zwężona do jednego pasa ruchu w obie strony co jeszcze bardziej skomplikuje i tak już trudną do zaakceptowania sytuację — odpowiedział radny.

Zapytaliśmy się również radnego Tomasza Głażewskiego co go wkurza w Olsztynie, jednak odparł tylko, że jest piękna pogoda i nie potrafi się na nic denerwować.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maria #3068401 11 cze 2021 08:09

  No właśnie...mnie najbardziej wkurza brak spójności architektonicznej. Jak przyjechałam tu 40 lat temu Olsztyn kojarzył mi się z "czerwonymi dachami z miasta "z charakterem, a od wielu lat stawał się takim workiem, do którego wrzuca się co popadnie. Obok stylowych kamieniczek z czerwonymi dachami, pojawiły się szklane, czarne bryły. Obok pięknej panoramy miasta z kopułami hali i planetarium w tle, a dalej widokiem na starówkę, pojawiły się kolejno: Centrum handlowe Viktor, za nim też szklany bank, potem galeria , która kompletnie zasłoniła panoramę miasta, no i wreszcie Centaurus. Masakra! Kto pozwala od wielu lat na to by urbaniści swoimi decyzjami tak nieodwracalnie "zbrzydzali" miasto!... Może dlatego tak lubię ulicę Kopernika, która w niewielkim stopniu została naruszona przez "pseudonowoczesność". No i ma stare drzewa, które dają cień, a nie tylko kwiatki na wąskich trawniczkach przy innych ulicach...ech...szkoda gadać...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. krtek59 #3068395 11 cze 2021 00:00

  Darmowe bicie piany. Władza w Olsztynie i tak nie słucha mieszkańców. Nasza władza wie najlepiej co potrzeba mieszkańcom. Prosty przykład - ostatnia zmiana nazw ulic pomimo sprzeciwu większości mieszkańców. A o tramwajach to już w ogóle nie ma co wspominać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. ToraTora #3068393 10 cze 2021 22:38

  Powiem szczerze - psu na budę ta rubryka. Dlaczego? Bo w gruncie rzeczy NICZEGO nie zmieni poza tym, że niektórzy ludzie będą mogli co nieco się wypluć. Niektórzy, ponieważ nie każdemu coś takiego umożliwi redakcja GO. Ot życie. GO zdecyduje jaki głos się pojawi, a jaki NIE, lub jak szybko głos zniknie z wizji. I nie ma znaczenia że głos będzie na poziomie i czysty od opcji zabronionych. To miałoby sens, gdyby głosy krytyczne brano na "poważnie", gdyby je brano po uwagę w KAŻDYM zamierzeniu czy projekcie. Gdyby owe głosy mogły cokolwiek skorygować i skruszyć beton uporu władców tego miasta. Niestety sposób działania władz jest naprawdę dziwny, skoro radny doskonale WIE GDZIE zrobiono przysłowiową kichę i gdzie ją nadal się robi!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. basilo #3068390 10 cze 2021 22:12

  Babalski nie jesteś olsztyniakiem . Ale jesteś ekskomuchem

  odpowiedz na ten komentarz

 5. Bazydło Joosef #3068384 10 cze 2021 19:42

  A mnie wkurza taki przechrzta jak radny Babalski, wcześniej członek PZPR, a teraz piewca wartości narodowych, członek PiS i religijny uczestnik mszy. Człowiek, bez twarzy i kręgosłupa moralnego, który wcześniej ścigał żołnierzy w czasie służby wojskowej za chodzenie do kościoła.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD