Jechał na "czołówkę" z radiowozem. Szybko stracił prawo jazdy

2021-06-09 19:15:25 (ost. akt: 2021-06-09 19:31:27)

Autor zdjęcia: Policja

22-letni kierowca skody wyprzedzał inny samochód w niedozwolonym miejscu. Podczas wykonywania manewru niemal nie wjechał w oznakowany radiowóz patrolujący trasę Olsztyn-Gietrzwałd. Policjanci natychmiast zawrócili i ruszyli za brawurowym kierowcą.
Policjanci zatrzymali pędzącą w stronę miasta skodę. Podczas kontroli okazało się, że kierowcą jest 22-latek, który od niedawna ma prawo jazdy. Podczas rozmowy z policjantami, mężczyzna przyznał, że "odrobinę poniosła go fantazja" i nie do końca zdawał sobie sprawę z konsekwencji swojego zachowania. Takie tłumaczenie nie przekonało funkcjonariuszy, którzy zatrzymali jego prawo jazdy za spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym.

Przeważnie nadmierna prędkość poza tym, że jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych to przez chwilę nieuwagi bardzo łatwo o utratę prawa jazdy. Doskonale wiedzą o tym zwłaszcza ci, którzy wcisnęli w podłogę pedał gazu w swoim aucie w obszarze zabudowanym. W przypadku kontroli drogowej, na pobłażanie ze strony policjantów nie ma co liczyć. Ale nie tylko nadmierna prędkość jest wyznacznikiem lekceważącego podejścia do przepisów ruchu drogowego. Lista nieprawidłowych zachowań jest długa mówi podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.


kg

Źródło: KMP Olszyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD