Nowe inwestycje w giżyckim COS OPO

2021-06-09 14:39:36(ost. akt: 2021-06-09 15:40:37)

Autor zdjęcia: Piotr Gritzner

Giżycki COS Ośrodek Przygotowań Olimpijskich rozbudowuje bazę noclegową. W środę 9 czerwca wiceminister sportu Jacek Osuch, szefowie COS i wykonawca podpisali umowę na budowę hotelu na 85 miejsc. Dzięki temu baza noclegowa zwiększy się do 316 miejsc.
W Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich powstanie nowy obiekt hotelowy dla sportowców. Koszt budowy to blisko 16 mln zł. Zostanie sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

— To bardzo ważna inwestycja dla giżyckiego ośrodka zwiększająca jego jakość, wartość, możliwości — mówi wiceminister Jacek Osuch, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej. — Celem każdego sportowca są igrzyska olimpijskie. Ośrodek Przygotowań Olimpijskich jest miejscem, gdzie sportowcy będą przygotowywać się do najważniejszych zawodów i startów na arenach międzynarodowych. Tutaj będą trenować przyszli zwycięzcy i olimpijczycy. To najlepsze miejsce dla młodzieży, która będzie w przyszłości zdobywać medale. Dlatego niezwykle ważna jest baza sportowa i treningowa. Potrzebne są też inwestycje. Jesteśmy na najlepszej drodze, żeby Giżycko było jednym z wiodących centralnych ośrodków sportu.

Fot. Piotr Gritzner

Determinacja i zaangażowanie dyrektora giżyckiego COS-u spowodowały pozyskanie blisko 40 mln zł na inwestycje w ośrodku sportowym nad jeziorem Kisajno. Obecna baza noclegowa to 231 miejsc w 11 obiektach — internatach sportowych. Wkrótce powstanie kolejny na 85 miejsc noclegowych.

— Dzisiejszy dzień jest świętem dla Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Giżycku — mówi Tomasz Szostkowski, dyrektor COS-u w Giżycku. — To zwieńczenie naszej pracy od 2015 roku. Osiągnęliśmy cel. Podpisaliśmy umowę na budowę nowego internatu sportowego z pełnym zapleczem gastronomicznym oraz łącznikiem do hali sportowej. Przed nami kolejne wyzwania. Rozbudowujemy ośrodek, ale nie ingerujemy w przyrodę. Jeśli jest taka konieczność, robimy to w jak najmniejszym zakresie. Nowe obiekty powstają na bazie starych i zdemontowanych.

Fot. Piotr Gritzner

Centralny Ośrodek Sportu w Giżycku przechodzi dużą metamorfozę. Część zmian zostało już wprowadzonych, niektóre inwestycje są w trakcie realizacji, a inne dopiero się rozpoczną. Na całość ma zostać przeznaczonych blisko 40 milionów złotych. Obiekty sportowe na terenie 25 ha COS w Giżycku to duża i mała hala sportowa, siłownia, ścianka wspinaczkowa, sala fitness, kort tenisowy i boisko wielofunkcyjne, specjalne boisko do koszykówki 3x3 oraz pełnowymiarowy ring dla bokserów. Na terenie ośrodka znajduje się też Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej. W trakcie budowy są pełnowymiarowe boiska piłkarskie i rugby w hali pneumatycznej.

— Boisko do rugby będzie służyło sportowcom z całego kraju – dodaje wiceminister Jacek Osuch. — Będzie to boisko przykryte więc całoroczne nie tylko rugby, ale też do uprawiania innych sportów, jak piłka nożna. To jest kapitalna sprawa. W okolicy Giżycka nie ma zadaszonego pełnowymiarowego boiska. To bardzo dobra inwestycja.

Jak twierdzi Tomasz Szostkowski, kryte boisko do rugby i piłki nożnej będzie gotowe do końca października tego roku. W planach jest budowa nowej hali sportowej, siłowni sezonowej do uprawiania różnych dyscyplin m.in. treningów siłowych, wschodnich sztuk walki itp. Planowana jest także rozbudowa portu nad jeziorem Kisajno, nad którym znajduje się giżycki COS OPO.

Renata SzczepanikKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Irena Sadurska #3068307 9 cze 2021 22:19

    Czy wycięcie drzew na wzgórzu przy porcie jachtowym jest "takim brakiem ingerencji w przyrodę"

    odpowiedz na ten komentarz