Fotomigawka: Wiadukt na Lubelskiej tak szybko nie zniknie

2021-06-07 14:38:52 (ost. akt: 2021-06-08 11:09:19)

Autor zdjęcia: czytelnik GO

Ten wiadukt od lat wywołuje wiele emocji.Negatywnych emocji. Choć nie chodzi o sam wiadukt, co o jego szerokość i wysokość, I brak chodnika dla pieszych.. — Kiedy w końcu coś się tam zmienni. Czy miasto zamierza wybudować nowy wiadukt? — dopytuje czytelnik Gazety Olsztyńskiej.
— Przejeżdżałem ostatnio przez ulicę Lubelską i tak się zastanawiam - kiedy w końcu się coś zmieni. Kiedy miasto zburzy ten okropny wiadukt i wybuduje nowy? Z tego co wiem to przejeżdżają tamtędy tylko pociągi towarowe, także chyba można już coś zacząć działać — pisze czytelnik.

O wiadukcie na ul. Lubelskiej pisaliśmy już wielokrotnie. Przez wiele lat po intensywnych opadach deszczu kierowcy musieli przedostawać się przez ogromne kałuże. Czasami nawet pod wiaduktem na ulicy Lubelskiej zbierało się tak dużo wody, że niektórzy musieli wręcz "wyławiać" rejestracje swoich aut.

Fot. Zbigniew Woźniak

Co jakiś czas jest też głośno o kierowcach, którzy postananowili zignorować ograniczenia związane z szerokością czy wysokością wiaduktu.

Fot. Zbigniew Woźniak

Zapytaliśmy zatem w Urzędzie Miasta czy mają tam jakiś pomysł na wiadukt. Zostaliśmy poinformowani, że wiadukt to własność Polskich Kolei Państwowych i to do nich należy kierować to pytanie. Tak też zrobiliśmy, odpowiedź była zaskakująca.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uzgodniły w 2015 roku projekt – przygotowany przez Gminę Olsztyn – planowanej budowy nowego wiaduktu w miejscu dotychczasowego. Obiekt miałby być częścią przebudowy ul. Lubelskiej. Inwestorem tego zadania jest Gmina Olsztyn i to po jej stronie są wszelkie koszty związane z tą inwestycją. Więcej informacji w tej sprawie powinno udzielić miasto — poinformował nas Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

I dodał: Wiadukt kolejowy zapewnia prowadzenie bezpiecznego ruchu pociągów. Obecnie w PLK nie ma w planach przebudowy obiektu na ul. Lubelskiej.

Urząd Miasta odsyła do PKP, a PKP do miasta. Okazuje się, że na nowy wiadukt musimy jeszcze poczekać. Najpierw należy ustalić kto miałby sfinansować jego powstanie

ak

To nasza stała rubryka. Publikujemy w niej informacje dotyczące tego, co dzieje się na ulicach Olsztyna, tego co jedni mieszkańcy miasta widzą na własne oczy i chcieliby, aby zobaczyli to inni olsztynianie. Wysyłajcie nam zdjęcia lub informacje i pytania na: redakcja@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Don Żon #3068183 8 cze 2021 11:49

    Pikuś ... zadaj Panie Redaktorze pytanie ówczesnemu Inżynierowi Kontaktu, dlaczego na Lubelskiej przebudowano kanalizację, wiedząc że projekt przebudowy wiaduktu (a w tedy już projekt był), zakładał obniżenie niwelety drogi tak mocno, że właśnie budowana kanalizacja będzie musiała i tak być rozebrana ? A warto. Parę baniek poszło.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2. ols #3068179 8 cze 2021 11:37

    Zapraszam na serwis konsultacji społecznych Olsztyna, gdzie przebudowa ulicy Lubelskiej była omawiana. Piękne wizualizacje szerokiej ulicy z drogami rowerowymi i nowymi wiaduktami kolejowymi. Widać że miasto zapomniało o tej inwestycji. Kasa miejska pusta.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz