Kolejny topielec w regionie. Tym razem w Olsztynie [ZDJĘCIA]

2021-06-04 15:32:51(ost. akt: 2021-06-04 18:41:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Długi weekend rozpieścił nas piękną pogodą, która niestety niesie ze sobą tragiczne wypadki. Topielec z Zatoki Miłej w Olsztynie to już kolejna śmierć spowodowana wypadkiem w wodzie w regionie.
Mężczyzna korzystając z wolnego dnia i pięknej pogody, pływał po Zatoce Miłej i łowił ryby. Nagle zauważył dryfujące ciało zwrócone twarzą w kierunku wody. Wędkarz natychmiast powiadomił służby ratunkowe.

Na miejscu zdarzenia pojawili się zarówno ratownicy wodni, jak i straż pożarna i ekipa płetwonurków. Mundurowi po wyłowieniu mężczyzny wezwali karetkę i podjęli czynności mające na celu przywrócenie funkcji życiowych. Po kilkunastu minutach, przerwali działania i stwierdzono zgon.

Około 14:30 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w Zatoce Miłej w Olsztynie dryfuje ciało mężczyzny, na miejsce natychmiast zostały wysłane oddziały policji, straży pożarnej i ratowników wodnych. Niestety, pomimo podjętej akcji ratunkowej nie udało uratować się mężczyzny. Policjanci ustalają tożsamość mężczyzny i okoliczności śmierci — mówi st. sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Przypomnijmy, że tylko dziś (piątek 4 czerwca) w Nowym Mieście Lubawskim w Drwęcy znaleziono ciało mężczyzny. Do podobnego zdarzenia doszło również rano w powiecie Iławskim, gdzie z Jeziora Pozorty wyłowiono ciało 43-latka z Wielkopolski, który wpadł do wody podczas pływania rowerem wodnym po jeziorze.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku w długi weekend.

kg