Znamy już wszystkie gwiazdy kortowiady!

2021-06-02 10:47:37(ost. akt: 2021-06-02 10:53:58)
Kortowiada 2018

Olsztyn - Koncerty na górce kortowskiej podczas Kortowiady.

Kortowiada 2018 Olsztyn - Koncerty na górce kortowskiej podczas Kortowiady.

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Kortowiada już za trzy dni, a organizaotrzy dziś odkryli wszystkie karty. Znamy cały plan tegorocznych hybrydowych juwenaliów. Kto będzie największą gwiazdą na kortowskiej scenie?
Kortowiada w tym roku się odbędzie, i to nie tylko zdalnie. Pod sceną będzie się bawiło 250 studentów, jednak organizatorzy nie ujawniają miejsca organizacji imprezy. Oprócz zabawy w tradycyjnej formie będzie dostępne śledzenie wydarzeń w internecie.

— Do Kortowiady 2021 zostały już tylko 3 dni! Z początkiem bieżącego tygodnia organizatorzy zakończyli konkursy, w których do wygrania były podwójne wejściówki na teren festiwalu. Z powodu zmiany przepisów dot. obostrzeń organizatorzy wykorzystali możliwość zorganizowania festiwalu nie tylko online, ale także stacjonarnie. Zainteresowanie konkursami było ogromne, dzięki czemu udało się rozdać wszystkie wejściówki, a co za tym idzie, w Kortowie w końcu będzie można usłyszeć nie tylko muzykę, ale również studentów śpiewających razem ze swoimi ulubionymi artystami — mówi Jakub Stefaniak, z RUSS.

Organizatorzy odkryli już wszystkie karty. Wcześniej informowaliśmy już, że podczas tegorocznej kortowiady wystąpi zespół Enej. Fani muzyki klubowej będą mogli bawić się przy muzyce DJ Omena, DJ Virgo, DJ Killera oraz DJ Youranta. Dzisiaj ujawniono dwie ostatnie gwiazdy.

— Ogłoszono już wszystkich artystów! Na scenie wystąpią zespół Enej, który gości na kortowiadowej scenie już od kilku lat, DJ Omena, którego zna każdy, kto choć raz uczestniczył w Paradzie Wydziałów, Tede i Wac Toja! Organizatorzy nie próżnują i zapewniają, że przez najbliższe dni jeszcze będą zaskakiwać swoich odbiorców kolejnymi ogłoszeniami. Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym, dzięki czemu zarówno uczestnicy, jak i artyści występujący podczas tego dnia będą mogli czuć się bezpiecznie. Regulamin całego festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Kortowiady (www.kortowiada.pl – red.), a bieżące informacje o artystach, zmianach oraz konkursach można znaleźć na profilu festiwalu na Facebooku — mówi Jakub Stefaniak.


Dwie nowe propozycje skierowane są głównie do fanów rapu. Organizatorzy olsztyńskich juwenaliów co roku przyzwyczaili nas, że dopasowują swój program do różnych gustów muzycznych, nie inaczej jest w tym roku.

Kortowiada 2021 obędzie się w najbliższą sobotę 5 czerwca!

Karol Grosz