Olsztyn. Jagiellońska już odkorkowana, nadal są utrudnienia [GALERIA]

2021-05-28 17:57:33(ost. akt: 2021-05-28 19:38:21)
Na ulicy Jagiellońskiej w Olsztynie nadal utrudnienia w ruchu.

Na ulicy Jagiellońskiej w Olsztynie nadal utrudnienia w ruchu.

Autor zdjęcia: Stanisław Kryściński

O godzinie 15.00 w największym szczycie informowaliśmy o dużym korku na ulicy Jagiellońskiej. Korki już się skończyły, jednak utrudnienia pozostały.
Samochody nadal muszą wymijać slalomem dwie ogrodzone studzienki. To szczególnie uciążliwe, kiedy z ulicy Poprzecznej wjeżdża w jagiellońską ciężarówka lub TIR. Kłopot w wyminięciem przeszkód mają również autobusy MPK.

Utrudnienia są przede wszystkim na odcinku Jagiellońskiej - od Poprzecznej do Toruńskiej - na wysokości Lidla. I właśnie przy Lidlu o przed godziną 15-tą doszło do wypadku, co dodatkowo utrudniło komunikację tą jedną z nielicznych arterii Zatorza, która łączy dzielnicę z Dywitami i Mykami.

Mieszkańcy Zatorza coraz częściej narzekają na korki. Z niepokojem oczekują również zasiedlenia nowych bloków przy ulicy Poprzecznej. Niedawno zasiedlone zostały bloki przy ulicy Zamenhofa. Na zasiedlenie czekają kamienice z tzw. Nowego Zatorza

Po zasiedleniu budowanych mieszkań przybędzie ponad tysiąc mieszkańców osiedla. Zatorze jest jedną z dzielnic gorzej skomunikowanych z resztą miasta. Ratusz nie przedstawił do tej pory spójnej koncepcji rozładowania ruchu i poprawy komunikacji z resztą Olsztyna.

Niektórzy z komentujących sytuację zwracają uwagę, że Zatorzu niedługo będzie łatwiej oderwać się od Olsztyna i przyłączyć do Dywit niż Olsztynowi m.in. razem z Dywitami stworzyć metropolię.

SK


Źródło: Gazeta Olsztyńska