Znamy program obchodów 30 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Olsztynie

2021-05-29 07:22:15(ost. akt: 2021-05-28 20:15:41)
Początek czerwca to dla Olsztyna również czas wspominania wydarzenia sprzed 30 lat. Stolicę Warmii i Mazur odwiedził wówczas Jan Paweł II. Miasto przygotowuje się od obchodów. Znamy ich program.
O tym, jak wielkie znaczenie miała dla regionu wizyta papieża, nie trzeba nikogo przekonywać. Materialną pamiątką mszy na błoniach stadionu Stomilu jest krzyż papieski, który został odrestaurowany. To właśnie na mszy w Olsztynie Jan Paweł II wypowiedział piękne słowa modlitwy i błogosławieństwa dla Warmii. Spod papieskiego krzyża wołał o poszanowanie tej ziemi i jej przyrody.

— Niech Bóg zachowa ten wielki skarbiec pięknej przyrody warmińskiej, pojezierza, lasów. Niech Bóg zachowa ten wielki skarbiec. Nie dajcie go nigdy w żaden sposób zniszczyć czy nawet uszkodzić, bo to jest wielkie dobrodziejstwo. I niech Bóg zachowa ludzi żyjących wśród tej przyrody — mówił wówczas Jan Paweł II.

Jak wygląda program obchodów? Główne uroczystości diecezjalne upamiętniające tamto wydarzenie odbędą się w trzech miejscach:

Sobota 5 czerwca
godz. 16 - konferencja w Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum”

Niedziela 6 czerwca
godz. 11 - uroczysta Msza św. przy papieskim krzyżu w Olsztynie

Poniedziałek 7 czerwca
godz. 11 - gala w szpitalu dziecięcym w Olsztynie

30. lat temu "Gazeta Olsztyńska" relacjonowała wizytę Jana Pawła II. Również teraz tak będzie. Relację live z uroczystości w szpitalu dziecięcym będzie można oglądać na stronie internetowej naszej Gazety.

SK


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ToraTora #3067522 29 maj 2021 23:38

    I tak z człowieka zrobiono bóstwo. A Bóg? A Chrystus? Szkoda, bo w Biblii napisano KTO jest prawdziwym Bogiem. A tu człowieka się czci.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Król Julian #3067509 29 maj 2021 08:47

    Nic nie wiedział...

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz