Będzie bezpieczniej, wygodniej i komfortowo

2021-05-21 19:00:00(ost. akt: 2021-05-20 12:07:38)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

LIDZBARK \\ W piątek, 14 maja, miało miejsce podpisanie umowy na przebudowę ul. Jeleńskiej w Lidzbarku wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego. Inwestycja bez wątpienia poprawi komfort, wygodę i bezpieczeństwo mieszkańców.
Wykonawcą inwestycji za niespełna 1,7 mln zł będzie firma Altor Sp. z o.o. — Cieszymy się, że udało się wybrać dobrego, doświadczonego wykonawcę. Firma wielokrotnie realizowała już zadania na naszym terenie, więc nie powinno być żadnych kłopotów z terminem wykonania inwestycji. Dzięki przebudowie ul. Jeleńskiej bez wątpienia poprawi się komfort i wygoda mieszkańców, a budowa ciągu pieszo-rowerowego pozytywnie wpłynie także na ich bezpieczeństwo. Przy drodze znajduje się także nowo wybudowany zakład pracy Classic Sofa, wywiązujemy się zatem także z obietnic wobec firmy. To bez wątpienia dobry moment dla Lidzbarka, który dofinansowuje inwestycję, rozwija się bowiem nowa dzielnica przemysłowa w mieście — mówi Paweł Cieśliński-starosta działdowski.
Wykonanie zadania możliwe jest dzięki pozyskanemu przez Powiat Działdowski dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz środkom finansowym przekazanym przez Urząd Miasta i Gminy Lidzbark. Wkrótce nastąpi przekazanie placu budowy, a zgodnie z zapewnieniami wykonawcy, nowa droga powinna zostać oddana do użytku wczesną jesienią.
Obrazek w tresci

— Obiecywałem mieszkańcom miejscowości Jeleń czy Wąpiersk, że będziemy podążali w ich kierunku ze ścieżką rowerową. I właśnie w trosce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, o to aby piesi byli bezpieczni i aby mogli korzystać z walorów krajobrazowych naszej gminy wspólnie z Powiatem Działdowskim budujemy ciąg pieszo – rowerowy. Dzięki nowej inwestycji turyści bez problemu będą mogli rowerem dojechać do siedziby Welskiego Parku Krajobrazowego i skorzystać z jego oferty – Muzeum Przyrody, Muzeum Etnograficznego czy nowej atrakcji jakim jest otwarte niedawno mrowisko edukacyjne. Mam nadzieję, że będzie to pierwszy etap inwestycji, a koleje etapy doprowadzą ciąg aż do Jelenia tak, żeby do Wąpierska czy do Lidzbarka można było bezpiecznie dojechać – mówi Maciej Sitarek - burmistrz Lidzbarka. — Jest to jedna z głównych dróg wjazdowych do Lidzbarka, droga z której nasi mieszkańcy korzystają jadąc np. do Olsztyna. Dzięki inwestycji z pewnością poprawi się bezpieczeństwo korzystających z drogi. Droga będzie poszerzona, oddzielony zostanie ruch pieszy i rowerowy od ruchu samochodowego. Inwestycja zostanie oddana do użytku wczesną jesienią – dodaje burmistrz.
Obrazek w tresci

zl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rowerzysta #3066954 22 maj 2021 17:37

    Mam nadzieję że ścieżka będzie asfaltowa i bez krawężników w poprzek(wzór jest w Uzdowie) inaczej szkoda tych 1,7 mln złotych

    odpowiedz na ten komentarz