Stadion Leśny ma nowych gospodarzy [VIDEO]

2021-05-19 07:59:22(ost. akt: 2021-05-19 08:17:47)
Stadion Leśny, maj 2021

Stadion Leśny, maj 2021

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

Nazywanie tego miejsca Stadionem Leśnym to już tylko kurtuazja wobec pamięci. Nikt i nic nie jest już w stanie przywrócić go mieszkańcom Olsztyna i sportowcom.
Leśny przez ładne kilkadziesiąt lat był najpiękniejszym stadionem Europy. Powstał na osuszonych jeszcze na początku XIX wieku mokradłach. I teraz powraca nieuchronnie do przyrody.

Posłuchajmy więc na dobry początek dnia jego nowych gospodarzy....

Igor Hrywna


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ToraTora #3066718 19 maj 2021 20:20

  Stadion Leśny zaorają deweloperzy i rozjadą tramwaje. Ci pierwsi zapewne ostrzą sobie na ten teren pazury, a na tramwaje brakuje kasy, dlatego inwestycja tramwajowa wyssie wszystko do gołego dna. Bo miasto rozpaczliwie szuka pieniędzy - zresztą nie tylko na tramwaje. Podejrzewam, że jedyną przeszkodą w zbyciu jest stan hydrologiczny tego terenu. Ale czemu tu się dziwić. Niemcy już w latach międzywojennych potrafili ten teren przygotować do użytkowania. I jakoś znajdowali pieniądze na to, a przecież każdy kumaty z historii wie, że w Niemczech po I wojnie była wielka bieda. Melioracja, którą zrobili była na tyle trwała, że dotrwała do lat osiemdziesiątych ub. stulecia. Teraz tymi terenami administruje RP i co? Kurza twarz a to nie ma kasy, a to nikomu przy korytku władzy na tym nie zależy, a to śmo i owo. Nie wiem - płakać czy śmiać się, farsa i tragedia w jednym. Zatem szanowny „krzroy” co z tego, że ktoś lata w kosmos i takie cuda na patyku robią. Tu na naszym podwórku mieliby problem z naprawą zwykłej taczki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. krzroy #3066700 19 maj 2021 11:14

  Panie Hrywna - nigdy nie mów nigdy! Ludzie potrafią latać w kosmos, potrafią wybudować tunel podmorski i jeździć samochodem z Francji do Anglii, dokonywać innych równie niepodobnych wyczynów. Co to jest w tym kontekście odbudować stadion? Pestka! Jestem przekonany że znajdzie się inwestor który zdecyduje o odbudowaniu tego pięknego stadionu. To tylko kwestia czasu. Mam też nadzieję, że ani prezydent Olsztyna, ani administracja lasów nie sprzedadzą wcześniej tego terenu na żaden inny cel.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. JaZa #3066679 19 maj 2021 08:32

  Myślałem ze to już! Uważam bowiem że wcześniej czy później mogą stanąć tam apartamentowce. Na szczęście to tylko ptaki. Warto uszanować to miejsce i mimo wszystko przeznaczyć na cele rekreacyjne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz