Koalicja rządowa zaprezentowała Polski Ład

2021-05-15 13:08:04(ost. akt: 2021-05-15 17:32:20)
Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kczyński podczas prezentacji projektu Polski Ład

Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kczyński podczas prezentacji projektu Polski Ład

Autor zdjęcia: materiał PiS

W sobotę, 15 maja, Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swój projekt "Polski Ład". Podpisany przez przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy dokument jest planem zmian w polskiej gospodarce, edukacji, prawie i innych dziedzinach, które są odpowiedzią na kryzys związany z epidemią.
I właśnie epidemia przesunęła termin przedstawienia projektu. A ten był początkowo planowany do upublicznienia 20 marca. W sobotę, 15 maja, liderzy PiS, Porozumienia oraz Solidarnej Polski złożyli podpisy pod dokumentem. Został on podpisany również przez premiera i marszałka sejmu.

Prezentując projekt prezes PiS, Jarosław Kaczyński podkreślał szansę, która stoi przed Polską oraz wskazywał na sprawne działania rządu w okresie pandemii.

— W tej chwili jest szansa, ta szansa jest tym wszystkim, co pokazaliśmy w tych trudnych czasach, czasach covidu, co wykazaliśmy poprzez obronę gospodarki, skuteczną obronę gospodarki, obronę miejsc pracy, co pokazaliśmy w rokowaniach w Unii Europejskiej, te 770 mld zł. To naprawdę jest szansa, szansa tego, by te polskie inspiracje załatwione w ciągu tego dziesięciolecia, lat 20., albo przynajmniej na początku kolejnego dziesięciolecia. Nie możemy tego zmarnować — mówił prezes PiS.

W podobnym tonie wystąpił premier Mateusz Morawiecki. Jarosław Gowin mówił o gospodarce, a Zbigniew Ziobro o zmianach w prawie.

Co planuje Zjednoczona Prawica? To m.in.:

— wsparcie rodziców w pierwszych 3 latach po narodzinach dziecka, wprowadzenie rodzinnego kapitału opiekuńczego w wysokości 12 tys zł do wykorzystania między 12 a 36 miesiącem życia dziecka

— podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys.

— zachęty podatkowe dla wracających z emigracji

— dla młodych gwarancję kredytu mieszkaniowego do 100 tys. oraz spłatę cześć kredytu w zależności od posiadania dzieci przez kredytobiorców

— emerytury bez podatku, jako forma zachęty do dalszej aktywności zawodowej

— zmiany w systemie edukacji i służbie zdrowia

— tzw. natychmiastowe alimenty


SK

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AtoJa #3066467 15 maj 2021 17:02

    Kwota wolna od podatku wyższa, ale za to składka zdrowotna nie będzie odliczana od podatku i jeszcze poszybuje w górę.Nie cieszcie się

    Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja. #3066460 15 maj 2021 14:07

    Gebelsowska propaganda! Kaczyński włączył powielacz - te same obiecanki przed kolejnymi wyborami. To już chyba czwarty raz to samo... Czy tym razem znowu "ciemny lud" to kupi?

    Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz