Policja znowu interweniowała w Kortowie. Studenci są oburzeni

2021-05-12 10:26:42(ost. akt: 2021-05-12 10:51:46)
Plaża nad Jeziorem Kortowskim

Plaża nad Jeziorem Kortowskim

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Informowaliśmy o interwencji straży kortowskiej, która w asyście policji rozganiała bawiących się na plaży nad Jeziorem Kortowskim studentów. Wczoraj wieczorem mieliśmy powtórkę z rozrywki. Na plaży kortowskiej ponownie pojawiły się policyjne radiowozy, które teoretycznie nie mają wstępu na teren kampusu.
Tekst o policyjnej interwencji wywołał lawinę komentarzy. Wielu naszych czytelników było oburzonych zachowaniem policji, która przyjechała rozganiać imprezujących studentów.

Żeby człowiek nie mógł w tak piękną pogodę odpocząć ze znajomymi na kocu. Każdy ma dość zakazów, dajcie ludziom normalnie żyć — napisała Alicja.

Przyszli smutni panowie, niszczyciele dobrej zabawy i uśmiechów dzieci — komentuje Amelia.

Policja została wezwana przez Straż Uniwersytecką. Studentom radzę się zorganizować i doprowadzić do ich dyscyplinarnego zwolnienia. — zwraca uwagę Mariusz

Przypomnijmy, że plaża kortowska to teren podległy władzom uniwersytetu. Policja może tam interweniować tylko w określonych przypadkach, takich jak np. szczególnie niebezpieczne sytuacje lub na wezwanie rektora lub straży uniwersyteckiej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że bez zgłoszeń strażników kortowskich nie doszłoby do tych interwencji.

Wczoraj wieczorem do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ponownie zgłosiła się Straż Kortowska UWM z prośbą o interwencje w związku z gromadzeniem się dużej liczby osób na plaży kortowskiej, która podlega administracyjnie władzom kampusu. Na miejsce skierowane zostały policyjne patrole, na widok których osoby znajdujące się na plaży rozeszły się w różnych kierunkach. Policjanci zostali na miejscu przez pewien czas, żeby zapobiec gromadzeniu się większej liczby osób — mówi podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Faktem pozostaje to, że na plaży kortowskiej przebywa wiele osób jednocześnie. Ładna, wiosenna pogoda i długie miesiące zdalnej nauki sprawiły, że studenci chcą zaznać choć małej części ich beztroskiego życia. Próbowaliśmy się skontaktować ze Strażą Uniwersytecką w tej sprawie, jednak odesłano nas do biura prasowego UWM, do którego nie mogliśmy się dodzwonić.

kg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marta #3066320 12 maj 2021 12:36

    Jeżeli studenci są już tak wyprani umysłowo w tym całym absurdzie to już nie ma ratunku. To co powinni teraz zrobić studenci to powiedzieć jasno. Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi ? Bo chyba nie wyniosą siłą setek osób za to, że siedzą na trawniku w grupie przyjaciół i korzystają z pięknej pogody i otoczenia. To jest jakiś absurd do czego to doszło i na co ludzie sami pozwolili.

    Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz