Wracamy do tematu: koniec walki z budową szeregowców na Redykajnach?

2021-05-12 07:04:45 (ost. akt: 2021-05-11 19:28:24)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Sprawa dotycząca inwestycji przy ulicy Poziomkowej na olsztyńskich Redykajnach wydaje się rozstrzygnięta. Budowa 40 szeregowców nie zostanie odwołana, bo wszystko odbywa się zgodnie z prawem.
Wojewoda rozpatrzył wnioski złożone przez przeciwników inwestycji, w których żądali oni uchylenia pozwolenia na budowę. Zapadła decyzja korzystna dla inwestora Witolda Jarmulskiego. Odrzucono wszystkie dotychczasowe wnioski mieszkańców. Zainteresowani sprawą nie zostali uznani za stronę w postępowaniu, bo według prawa ich domy znajdują się poza obszarem ewentualnego oddziaływania inwestycji.

— Jedyna osoba, która mogłaby być stroną w postępowaniu, czyli właściciel działki znajdującej się tuż obok budowy, nie wyraził sprzeciwu wobec powstającego osiedla szeregowców — dodaje Witold Jarmulski.

Wszelkie zarzuty mieszkańców dotyczące wydania pozwolenia na budowę okazały się również bezpodstawne. Według dotychczasowych zezwoleń wszystkie warunki zabudowy zostały spełnione.

Witold Jarmulski, inwestor osiedla Nowe Redykajny:

— Wojewoda, tak samo jak inne służby, odrzuca wnioski mieszkańców ulicy Poziomkowej. Nie ma żadnych kwestii prawnych podważających pozwolenie na budowę osiedla szeregowców. Wszystkie oskarżenia, które do tej pory pojawiły się na temat tej budowy, to potwarz. Jestem osobą, która czynnie przykłada się do rozwoju naszego regionu i promocji polskiego folkloru za granicą. Od lat zachęcam zagranicznych gości do przyjazdów do Olsztyna, pokazuję im nasze piękne okolice i uświadamiam bogactwo polskim tradycji lokalnych. Nie ma żadnych podstaw do oczerniania mnie publicznie. A kwestionowanie zezwoleń budowlanych przez mieszkańców podważa moją wiarygodność.

Fot. Zbigniew Woźniak

Inwestycja — przypomnijmy — od samego początku wzbudzała wiele emocji wśród okolicznych mieszkańców, którzy protestowali przeciwko budowie od sierpnia 2020 roku, czyli od momentu, gdy z tablicy informacyjnej dowiedzieli się, co ma powstać na leśnej polanie. Prowadzili w tej sprawie korespondencję z Urzędem Miasta, zwracali się również do innych organów, jak Urząd Wojewódzki, Inspektorat Ochrony Środowiska czy nadzór budowlany. Wzystkie ich wnioski zostały odrzucone.

lew


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Susan Benson #3066877 21 maj 2021 10:49

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? Jeśli tak, to polecę Ci kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczna stopa procentowa - Przystępna stopa procentowa w wysokości 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji - masz 99,9% szans na uzyskanie pożyczki * Elastyczna spłata - musisz wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prześlij nam swoją prośbę o pożyczkę przez E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp / Telegram: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym przekonaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Turbo #3066515 17 maj 2021 09:41

  Redykajny powinny być niepodległym państwem jak Watykan, bo tam nic nikt nie może robić. Mieszkańcy redykajn powinni mieć zakaz wjazdu do Olsztyna.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. jaro. #3066302 12 maj 2021 09:23

  jak pierwsze bloki budowali na Redykajnach, to mieszkańcy protestowali? a szeregowiec, to prawie dom 1-rodzinny

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz

 4. mm #3066295 12 maj 2021 08:51

  I bardzo dobrze. Sami jak się budowali i las wycinali to było dobrze. Jak ktoś inny zaczął budować to już źle. Chamstwo trzeba tępić. Plus dla wojewody że podtrzymał decyzję

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD