Nowy etap luzowania obostrzeń

2021-05-04 07:28:47 (ost. akt: 2021-05-04 07:34:25)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Dzięki poprawie sytuacji epidemiologicznej w kraju, od dziś zostały zniesione lub poluzowane niektóre obostrzenia. Od dzisiaj będą otwarte muzea, galerie sztuki i galerie handlowe, a uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki w trybie stacjonarnym.
Następne luzowania zaplanowane są na 8 maja: zostaną otwarte hotele (przy maksymalnym 50% obłożeniu), ale bez strefy wellnes&spa oraz restauracji.

15 maja wraca gastronomia zewnętrzna, kultura na świeżym powietrzu (kina i teatry do 50% obłożenia), możliwe będzie organizowanie imprez okolicznościowych, m.in. komunii i wesel do 25 osób, rozpocznie się nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych i 1-4 szkół ponadpodstawowych, a obiekty zewnętrzne sportowe będą funkcjonować przy obłożeniu do 25% publiczności.

29 maja ruszy gastronomia wewnętrzna (maksymalne obłożenie 50%), zwiększy się ilość uczestników imprez okolicznościowych (50 osób), kina i teatry będą otwarte (do 50% obłożenia), uczniowie wszystkich szkół wrócą do nauki stacjonarnej, zwiększy się możliwe obłożenie w krytych obiektach sportowych i basenach ‒ do 50% wraz z publicznością a solaria, siłownie i kluby fitness będą otwarte (1 osoba na 15m2).

Pierwsze zmiany w obostrzeniach wprowadzono już 1 maja ‒ zostały otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne, pojawiła się możliwość uprawiania sportu w obiektach na świeżym powietrzu, maksymalnie do 50 osób, natomiast w krytych obiektach sportowych i basenach (do 50% obłożenia) trenować mogą zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.