Dziś święto Flagi, symbolu naszej Ojczyzny

2021-05-02 13:54:39(ost. akt: 2021-05-02 13:58:16)
Z okazji Dnia Flagi przed Warmińsko-Mazurskim Urzędem Wojewódzkim uroczyście podniesiono biało-czerwoną flagę - symbol naszej Ojczyzny.

Z okazji Dnia Flagi przed Warmińsko-Mazurskim Urzędem Wojewódzkim uroczyście podniesiono biało-czerwoną flagę - symbol naszej Ojczyzny.

Autor zdjęcia: fot. 16 Dywizja Zmechanizowana WP

Wokół symboli często toczą się spory. Ten symbol łączy wszystkich Polaków. Niezależnie od poglądów, wyznania, czy pochodzenia. Dziś, 2 maja, Dzień Flagi. Przed Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie uroczyście wywiesili ją żołnierze 16 Zmechanizowanej Dywizji.
Podobnie jak żołnierze 16 Zmechanizowanej Dywizji WP zrobiło wielu mieszkańców Olsztyna, którzy wywieszają biało-czerwone, ukochane barwy z okien i balkonów.

Uroczystość pod budynkiem Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się rano z udziałem samego wojewody Artura Chojeckiego, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Olsztynie ppłk. Adama Basaka oraz Szefa Wydziału Wychowawczego 16DZ.

Poczet flagowy wystawili żołnierze 9 Batalionu Dowodzenia i to oni mieli zaszczyt wywiesić ją w tym szczególnym dniu na maszcie pod najważniejszym rządowym budynkiem w stolicy Warmii i Mazur.

Dzień Flagi RP został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.
SK


Źródło: Gazeta Olsztyńska