Jeszcze nie zdążył odebrać prawa jazdy, a już spowodował kolizję! [WIDEO]

2021-04-30 12:42:28 (ost. akt: 2021-04-30 13:22:40)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Do zdarzenia doszło w Olsztynie. Kierowca fiata zignorował czerwone światło i uderzył w dwa prawidłowo jadące samochody. Co ciekawe, 22-latek jeszcze nie zdążył odebrać blankietu prawa jazdy, które zdawał już drugi raz.
Żaden uczestnik zdarzenia nie został ranny. Badanie alkomatem wskazało na to, że wszyscy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-letniemu kierowcy fiata, o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej jest rażącym naruszeniem przepisów, które może skutkować cofnięciem uprawnień do kierowania pojazdami.

Jak widać, na przykładzie młody kierowca nie uczy się na własnych błędach. Kierowca, który niezbyt długo posiada uprawnienia do kierowania pojazdami, który kilkukrotnie już je stracił, zaledwie jeden dzień po zdanym egzaminie niestety doprowadza do kolejnej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego — mówi Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie —W takich sytuacjach policjanci, nigdy nie przyglądali i nie będą się przyglądać bezczynnie. Za każdym razem, każdy kierowca który w sposób rażący narusza zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy przez policje — kończy.


kg

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ToraTora #3065658 30 kwi 2021 15:29

  Odebrałbym uprawnienia tym, którzy udostępnili takiemu nieukowi prawo jazdy!!!! I tak przy okazji. Nadal będę się upierać, że każdy kierowca przed uzyskaniem prawa jazdy MUSI mieć aktualne badania psychotechniczne i badania psychologiczne. Bo takie badania zazwyczaj ujawniają spostrzegawczość, zdolność do podejmowania właściwych decyzji, skłonności, umiejętność radzenia sobie w trudnej sytuacji czy PRZECIWSKAZANIA do udzielenia uprawnień. Bo samo zaliczenie egzaminów to naprawdę za mało. Nie wiem kiedy wreszcie do kogoś to dotrze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. jaro. #3065654 30 kwi 2021 15:06

   chyba wystarczy mu już na amen tych praw jazdy...

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD