Wpłynął wniosek o dopuszczenia sędziego Juszczyszyna do orzekania

2021-04-26 15:54:10(ost. akt: 2021-04-26 16:29:40)
Paweł Juszczyszyn

Paweł Juszczyszyn

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął wniosek pełnomocnika Pawła Juszczyszyna o wszczęcie egzekucji postanowienia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy dotyczącego dopuszczenia sędziego Juszczyszyna do orzekania.
W poniedziałek 26 kwietnia 2021 r. do IV Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął wniosek pełnomocnika wierzyciela Pawła Juszczyszyna o wszczęcie egzekucji świadczeń niepieniężnych.

— Pełnomocnik wierzyciela w pierwszej kolejności wniósł o wyznaczenie — na podstawie art. 1050 §1 kodeksu postępowania cywilnego — Sądowi Rejonowemu w Olsztynie terminu jednego dnia roboczego na wykonanie czynności wskazanych w postanowieniu Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z dnia 14 kwietnia 2021 r. o obowiązku dopuszczenia sędziego Pawła Juszczyszyna do orzekania oraz o zagrożenie prezesowi Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciejowi Nawackiemu grzywną w wysokości 15 tys. zł na wypadek, gdyby Sąd Rejonowy w Olsztynie nie wykonał wskazanego wyżej postanowienia w wyznaczonym terminie. — informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. — Ponadto, pełnomocnik wierzyciela wniósł o nałożenie na prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego grzywny w kwocie 15 tys. zł, z jednoczesną zamianą grzywny na areszt na wypadek niezapłacenia grzywny, w związku z jego działaniem wbrew określonemu w postanowieniu sądu w Bydgoszczy obowiązkowi dopuszczenia sędziego Pawła Juszczyszyna do orzekania.

Przewodniczący IV Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Sądzie Rejonowym w Olsztynie wydał zarządzenie o zarejestrowaniu wniosku i skierowaniu sprawy do losowania.

źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Eugeniusz Lisowiec #3065507 27 kwi 2021 03:21

  To nie jest sędzia. To pospolity bufon. On jest wspinaczem wysokogórskim. Zniżyć komuś życie panie sędzio..... Nikt już pana nie weźmie w gþrach za partnera. Eugeniusz J. Lisowiec

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. Tadeusz Górski #3065501 26 kwi 2021 19:27

  NIE POWINIEN JUSZCZYSZYN NIGDY ORZEKAĆ JAKO SĘDZIA .

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. AtoJa #3065499 26 kwi 2021 16:56

  A egzekucja prezesa odbędzie się publicznie , czy tylko dla wielbicieli tego celebryty?

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz