Sędzia Juszczyszyn wraca do pracy [ZDJĘCIA, VIDEO]

2021-04-19 09:19:06(ost. akt: 2021-04-19 15:40:33)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Paweł Juszczyszyn wraca do pracy. Dziś po godzinie 9 przyszedł do Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Stawiłem się do pracy i niezmiennie żądam przywrócenia mnie do pracy od 4 lutego, kiedy bezprawnie odsunięto mnie od orzekania na podstawie decyzji nie będącej Sądem Izby Dyscyplinarnej. [...] Dziś mamy dodatkowo istotną sytuację, że w tej chwili orzeczeniem prawdziwe niezawisłego, bezstronnego sądu w mocnym, poszerzonym trzyosobowym składzie Sąd Rejonowy w Bydgoszczy nakazał natychmiastowe przewrócenie mnie do służby, w tym do orzekania — mówił mediom przed Sądem Rejonowym w Olsztynie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Sędzia Juszczyszyn wraca do pracy?

Sędzia Juszczyszyn wraca do pracy?


Na swoim FB Paweł Juszczyszyn napisał:

Na skutek wniosku złożonego w moim imieniu przez adw. prof. Michała Romanowskiego Sąd Rejonowy w Bydgoszczy postanowieniem z 14 kwietnia 2021 r. nakazał Sądowi Rejonowemu w Olsztynie dopuszczenie mnie do pełnienia służby sędziowskiej i orzekania.
Orzeczenie to ma charakter precedensowy. Jestem przekonany, że wyznaczy ono jednolitą linię orzeczniczą sądów powszechnych w sprawach sędziów, wobec których są wszczynane postępowania dyscyplinarne za stosowanie prawa, czyli Konstytucji i prawa Unii Europejskiej.
Skład orzekający Sądu Rejonowego w Bydgoszczy nie uległ efektowi mrożącemu i stanął w obronie niezawiłości sędziego w interesie konstytucyjnego prawa każdego obywatela do rozpoznania jego sprawy przez niezależny i bezstronny sąd.
Postanowienie to dowodzi, że prawo czasami drzemie, ale nigdy nie umiera.
Można zniszczyć Trybunał Konstytucyjny, można zniszczyć Krajową Radę Sądownictwa, można przejąć bezprawnie stanowisko I Prezesa Sądu Najwyższego, można domykać kontrolę nad „starymi” izbami Sądu Najwyższego, można bezprawnie powoływać neosędziów sądów powszechnych i neosędziów Sądu Najwyższego, można uchwalać ustawy kagańcowe dla sędziów, można zniszczyć instytucję Rzecznika Praw Obywatelskich, można „oferować” sędziom szybki awans dzięki neoKRS, ale nie można zniszczyć rządów prawa.
Każda władza musi być spętana przez prawo w imię ochrony wolności każdego z nas.
Dlatego w poniedziałek 19 kwietnia stawię się w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, by spełnić moją powinność wobec współobywateli i przystąpić do wykonywania zaszczytnej funkcji sędziego RP, zawsze niezależnie i zawsze bezstronnie.


Poniżej publikujemy oświadczenie Macieja Nawackiego, prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie.
Fot. Zbigniew Woźniak


Postanowienie Sądu Rejonowego w Bydgoszczy ingeruje w treść uchwały Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, czyli dochodzi do sporu kompetencyjnego. [...] Nie jestem od tego, żeby rozstrzygać, który sąd ma racje. Nie pozostaje mi nic innego niż wystąpić do pierwszej prezes Sądu Najwyższego i prezesa Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego z informacją, że zaistniał tego rodzaju spór kompetencyjny, aby podjęli odpowiednie krokimówił mediom.

Fot. Zbigniew Woźniak

Wypowiedź sędziego Pawła Juszczyszyna po spotkaniu z Maciejem Nawackim, prezesem Sądu Rejonowego w Olsztynie.


Monika Falej, posłanka Lewicy składa zawiadomienie do Państwowej Inspekcji Pracy o naruszeniu praw pracowniczych.
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AtoJa #3065140 19 kwi 2021 18:09

    Celebryta od siedmiu boleści.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz

  2. magda #3065130 19 kwi 2021 12:18

    Spoko, znalazł swoje miejsce na świecie, ja dzisiaj odprowadzałam dzieci do przedszkola, Falejowa odprowadziła Juszczyszyna. Polityka spoko sprawa, nie narobi się a zarobi. Szcun.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-17) odpowiedz na ten komentarz