Tylko część studentów wróci do Kortowa

2021-04-23 13:53:54(ost. akt: 2021-04-23 14:40:24)
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Autor zdjęcia: Milena Siemiątkowska

Rektor UWM Jerzy Przyborowski we wczorajszym oświadczeniu powiadomił o stopniowym przywracaniu zajęć stacjonarnych na UWM. Pierwsi studenci wrócą do Kortowa już w poniedziałek (26 kwietnia). Kolejni wrócą po majówce.
Pierwsi wrócą studenci weterynarii. Ma to związek z praktycznym profilem ich studiów, który nie może być realizowany za pomocą internetu. Decyzja rektora została uargumentowana poprawiającą się sytuacją epidemiczną w regionie.

Podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu przywracania zajęć na kierunku weterynaria, dla wszystkich studentów tego kierunku. To jest tak naprawdę ostatni moment, w którym rozpoczęcie tych zajęć gwarantuje ich przeprowadzenie w takim zakresie, jaki był zaplanowany. Magnificencja rektor wyraził również zgodę na powrót do laboratoriów tych studentów, którzy realizują prace magisterskie — mówi prorektor ds. kształcenia prof. Paweł WysockiCo do reszty kierunków: liczba studentów, która jeszcze została zaplanowana w budynku uczelni to jest około 900 osób. Doliczając do tego mniej więcej 880 osób z kierunku weterynaria mamy grupę w granicach 1700 osób. Te pozostałe 900 osób, które miały zaplanowane zajęcia kontaktowe w siedzibie uczelni to chce bardzo mocno podkreślić – powrót dotyczy tylko tych zajęć, które na początku zostały zaplanowane jako zajęcia kontaktowe. Powrót tych osób będziemy planować stopniowo, zaczynając od 4 maja. Plan tego powrotu zostanie opublikowany we wtorek (27 kwietnia) lub środę (28 kwietnia), aby studenci mogli zaplanować sobie powrót do Olsztyna — kończy prorektor ds. kształcenia.


Powrót studentów na uczelnie wiąże się z koniecznością przeprowadzki do Olsztyna. Wiele osób dzięki nauce zdalnej wróciło do swoich rodzinnych domów, niekiedy bardzo oddalonych od uczelni.

Jestem zwolennikiem nauki stacjonarnej i cieszę się, że sytuacja epidemiczna poprawia się na tyle, że rozważany jest powrót na uczelnię. Jednak z racji tego, że nie mieszkam w Olsztynie wolałbym, żeby do końca semestru obowiązywał zdalny model nauczania, ponieważ obawiam się, że ciężko byłoby zorganizować lokum na miesiąc nauki stacjonarnej – mówi student UWM z Elbląga.

Do tematu jeszcze wrócimy.

kg

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci