W Olsztynie mają stanąć pierwsze śmieciomaty

2021-04-23 09:11:00(ost. akt: 2021-04-23 08:52:53)

Autor zdjęcia: Pixabay

Już wkrótce w Olsztynie mają stanąć dwa pierwsze śmieciomaty. Za segregowanie śmieci dostaniemy... nagrody.
To jeden ze zwycięskich projektów minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Osiedlowy projekt "Pierwsze w Olsztynie Śmieciomaty z nagrodami - Czyste Pojezierze, Czyste trawniki, Czysty Zysk!" zdobył w głosowaniu 2305 punktów.

— Projekt ma na celu aktywizację oraz motywowanie mieszkańców Olsztyna do działań przyjaznych środowisku, a w dłuższej perspektywie zmianę zachowań i przyzwyczajeń w zakresie segregacji śmieci — uzasadniali pomysłodawcy.

Nagrody za segregację śmieci

Dwa urządzenia, które mają stanąć w Olsztynie pozwolą na segregację butelek PET i aluminiowych puszek. Dzięki mobilnej aplikacji będzie możliwość zbierania punktów do wykorzystania na bonusy w sieci sklepów "Społem". Śmieciomaty mają stanąć obok sklepu Kalina (ul. Kołobrzeska) oraz Malwa (al. Piłsudskiego).

- Zostały złożone trzy oferty, z czego dwie spełniały warunki - informuje Ewa Łukasik-Błażejewicz z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna.

Przedstawione oferty dzierżawy do końca roku śmieciomatów to odpowiednio niemal 17,1 tys. złotych oraz 24,6 tys. złotych miesięcznie. Treaz trwa sprawdzanie przedstawionych dokumentów. Zwycięska firma będzie zobowiązana ustawić urządzenia w ciągu ośmiu tygodni od dnia podpisania umowy.

Źródło: UM

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AtoJa #3065379 23 kwi 2021 12:17

    Też jestem sceptyczna do tego eksperymentu,Tym bardziej że akurat w tych dzielnicach jakoś dużo patoli ostatnio zamieszkuje, wiadomo wielka płyta. ale od czegoś trzeba zacząć.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

  2. SumRed #3065378 23 kwi 2021 10:35

    Spore te miesięczne koszty.. Czyli zabawa przez maksymalnie przez rok. Zobaczymy czy ta forma się przyjmie i czy automaty nie zostaną szybko zdewastowane.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz