Wójt Gminy Grunwald: przewodnicząca rady i radna mają córki lesbijki

2021-04-18 19:09:50(ost. akt: 2021-04-18 20:18:31)
Referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Grunwald odbyło się 25 października

Referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Grunwald odbyło się 25 października

Autor zdjęcia: Gazeta Ostródzka

Wójt gminy Grunwald skarży się do premiera m.in. na to, że przewodnicząca rady i radna gminy Grunwald mają córki lesbijki. Przeciwko temu ostro zaprotestował Olsztyński Marsz Równości.
Grupa Olsztyńskiego Marszu Równości opublikowała swoje stanowisko, w którym stanowczo sprzeciwia się postawie Adama Szczepkowskiego, wójta gminy Grunwald, który w piśmie do premiera Polski informuje między innymi o tym, że Ewa Bawolska, przewodnicząca Rady Gminy Grunwald, i Małgorzata Kamińska, radna gminy, mają córki lesbijki.

Zostaliśmy poinformowani, że wójt wykorzystuje informacje o orientacji seksualnej córek radnych do sugerowania, że nie mają one kompetencji do obejmowanych przez nie stanowisk — mówi Emilia Bartkowska-Młynek z Olsztyńskiego Marszu Równości. — Stanowczo sprzeciwiamy się takim działaniom, szczególnie po zachowaniu Krystyny Pawłowicz, która w tamtym tygodniu rozpoczęła nagonkę na 10-letnią transpłciową dziewczynkę i po bardzo smutnej wiadomości, również z poprzedniego tygodnia, o popełnieniu samobójstwa przez nastoletnią osobę LGBT+.

Nigdy nie powinno dojść do sytuacji, w której orientacja seksualna i tożsamość płciowa jest wykorzystywana do oczerniania kogokolwiek, w tym rodziców osób LGBT+ — twierdzi Agata Szerszeniewicz z Olsztyńskiego Marszu Równości. — Rodzice, którzy akceptują swoje dzieci w związku z ich orientacją i tożsamością płciową to rzadkość. Z badań jasno wynika, że 88 proc. wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców, a 75 proc. przez swoje matki. Przekłada się to na sytuację, w której 70 proc. nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze.

W piśmie wójta, które każdy może pozyskać drogą informacji publicznej, informuje on, że przewodnicząca Rady Gminy Grunwald leczy się psychiatrycznie, co również wykorzystuje do jej stygmatyzacji. Takim działaniom również się sprzeciwiamy — kończy Emilia Bartkowska-Młynek z Olsztyńskiego Marszu Równości.

Co dzieje się w gminie Grunwald?


Konflikty w gminie Grunwald nie są nowością. Od kilku lat do opinii publicznej dochodzą informacje o sporach między wójtem a radą. W ich wyniku powstają sytuacje, które nigdy nie powinny mieć miejsca, jak ta, w której niedawno do jednego z radnych gminy przyszedł pocztą jego nekrolog. Jego adresat wciąż jest nieznany (pisaliśmy o tym w piątek na gazetaolsztynska.pl; tekst ukaże się także w poniedziałkowej "Gazecie Olsztyńskiej").

Od redakcji


Jesteśmy po lekturze wspomnianego 20-stronicowego pisma do premiera Mateusza Morawieckiego. Nie wchodząc dziś w szczegóły, to mocna lektura m.in. ze względu na pozostałych adresatów oraz sposób opisu sytuacji. Publikujemy teraz tylko krótki fragment, ponieważ wójt operuje w piśmie nazwiskami, którym przypisuje bardzo poważne zarzuty.

W poniedziałek będziemy kontynuowali temat.

Fot. GO
Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieczysław Stefan Kornowski #3065148 19 kwi 2021 19:58

  PiS-owski Czereśniak myślał że ten donos nie ujrzy światła dziennego ciekawe jak on teraz patrzy sąsiadom w oczy a pisząc ten donos do premiera nie pomyślał że premier o podobnych poglądach ma siostrzeńca ciekawe czy już poprosił o ochronę żeby mieszkańcy nie powiezli jego na taczkach

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Urszula Marta Czupryna #3065123 19 kwi 2021 09:43

  Nic dodać nic ująć- władza PIS- myśli , że im wszystko wolno pod każdym względem- oni to jeszcze gorsza epidemia-. W tv- nie mogę na nich patrzeć

  Ocena komentarza: warty uwagi (26) odpowiedz na ten komentarz

 3. yale #3065110 19 kwi 2021 08:33

  "Rozpoczęła nagonkę na 10-letnią transpłciową dziewczynkę". Znaczy się faszerować dziecko lekami hormonalnymi - to być dobrze. Mówić o tym - to być żle. Gratulujemy powodów do oburzenia Emilii Bartkowska-Młynek.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-80) odpowiedz na ten komentarz

 4. dis #3065108 19 kwi 2021 08:10

  To jest łamanie RODO - to są informacje wrażliwe i nie mozna ich w żaden sposób wykorzystywać. Tym bardziej jak list dostępny jest publicznie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (38) odpowiedz na ten komentarz

 5. ttt #3065106 19 kwi 2021 00:26

  Referendum powinien być, żeby wywalić tego wójta. Gorzej jak w przedszkolu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (58) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)