Wielka Brytania żegna księcia Filipa. Dzisiaj pogrzeb męża królowej Elżbiety II [VIDEO]

2021-04-17 13:55:04 (ost. akt: 2021-04-17 15:49:51)

Autor zdjęcia: Donald McKague/ Wikipedia/ domena publiczna

Dzisiaj po południu w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe zmarłego 9 kwietnia księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II w czerwcu skończyłby 100 lat.

W Wielkiej Brytanii od dnia śmierci księcia Filipa trwa żałoba narodowa. Zgodnie z ostatnią wolą zmarłego ceremonia pogrzebowa, która rozpocznie się dzisiaj o godzinie 15 w w kaplicy świętego Jerzego na zamku w Windsorze, nie przybierze charakteru państwowego.

RELACJA Z POGRZEBU:Jak donoszą media, rodzina królewska uwzględniła także poglądy księcia Filipa i jego zamiłowanie do ekologii. Trumna, w której spocznie mąż królowej Elżbiety II, została wykonana z w pełni biodegradowalnej wełny. Co więcej, jej transport odbędzie się przy pomocy hybrydowego modelu land rovera. W jego projektowaniu uczestniczył sam książę Edynburga.


Jaki będzie przebieg dzisiejszych uroczystości?


Nabożeństwo będzie prowadzone przez dziekana Windsoru, a modlitwy wygłoszą dziekan i arcybiskup Canterbury.

Mały czteroosobowy chór zaśpiewa utwory wybrane przez księcia Edynburga.

Pogrzeb zostanie przeprowadzony przez dziekana Windsoru i będzie trwał około 50 minut.


Kto weźmie udział w pogrzebie?


Weźmie w nim udział czwórka dzieci królowej Elżbiety II i księcia Filipa: Karol, Anna i Edward z małżonkami oraz (rozwiedziony) Andrzej. Poza tym na ceremonii pojawi się ósemka wnuków księcia Edynburga. Czworo z nich: William, Zara Tindall, Beatrycze i Eugenia będą tam z małżonkami. Nie będzie natomiast żadnych prawnuków.

Wszyscy mężczyźni będą w garniturach, a nie w mundurach wojskowych, jak bywało to do tej pory przy okazji podobnych uroczystości.

Królowa Elżbieta II w mediach społecznościowych zdecydowała się podzielić się prywatnym zdjęciem zrobionym z księciem Edynburga na szczycie Coyles of Muick w Szkocji w 2003 roku:Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monia989 #3065064 18 kwi 2021 12:05

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia :) http://panieonline.pl/monika30

    odpowiedz na ten komentarz

  2. sigi06 #3065034 18 kwi 2021 10:38

    no i co, świat dalej się kręci.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD