Jak to jest z tym parkowaniem na olsztyńskiej starówce?

2021-04-16 14:42:25(ost. akt: 2021-04-19 13:45:32)
Nieprawidłowo zaparkowane samochody na ul. Prostej są prawdziwą plagą.

Nieprawidłowo zaparkowane samochody na ul. Prostej są prawdziwą plagą.

Autor zdjęcia: Czytelnik Gazety Olsztyńskiej

Olsztyńska starówka należy do miejsc, w których wyjątkowo trudno jest znaleźć wolne miejsce parkingowe. Sporo ciekawych miejsc na małej przestrzeni powoduje, że każdy szuka dla siebie kawałka parkingu. Robiąc to, trzeba jednak pamiętać o stosowaniu się do zasad.
Nasz czytelnik przysłał nam zdjęcie nieprawidłowo zaparkowanych samochodów na ul. Prostej. Zjawisko to jest o tyle ważne, że zaparkowane w ten sposób utrudniają ruch drogowy.

W celu rozwiania wątpliwości dotyczących kwestii prawnych zapytaliśmy olsztyńską Straż Miejską, czy w tym miejscu w ogóle wolno parkować.

Pojazdy, które parkują w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania ul. Prostej z ul. Kołłątaja lub ul. Asnyka popełniają wykroczenie. Poza tym zaraz za skrzyżowaniem ul. Prostej z Asnyka ustawiony jest znak B-2 zakazujący wjazdu pojazdów z wyjątkiem zaopatrzenia w określonych godzinach oraz policji i Straży Miejskiej — odpowiada Kamil Sułkowski ze Straży Miejskiej w Olsztynie.

Warty odnotowania jest fakt, że tylko w pierwszym kwartale tego roku strażnicy podjęli 30 interwencji dotyczących łamania prawa o ruchu drogowym na ul. Prostej. Liczba tych wykroczeń na starówki jest jednak dużo większa — Straż Miejska musiała reagować aż 206 razy.

kg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. OMG #3065144 19 kwi 2021 18:44

    Warty odnotowania jest fakt, że na starówce jest 60 kamer, a nikt przeglądający je nie reaguje. Byłyby mandaty, blokady kół to skończył by się problem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz